SANTARELI SA KONELJANOM DRUGI PUT SVETSKI PRVAK, BRONZA ZA TIJANU BOŠKOVIĆ I MAJU OGNJENOVIĆ

Italijanski Koneljano, koji sa klupe predvodi Danijele Santareli, prvi trener seniorski Srbije, osvojio je titulu svetskog klupskog prvaka. Koneljano je danas u finalu XV SP klubova 2022. u konkurenciji odbojkašica, u Antaliji, pobedio Vakifbank sa 3:1 (25:18, 23:25, 25:21, 25:21). Bronzane medalje su osvojile odbojkašice Ezačibašija, koje su u meču za treće mesto savladale Žerdau Minas sa 3:1 (25:22, 23:25, 25:10, 25:21).

Tijana Bošković je za Ezačibaši osvojila 32 poena (3 asa, 2 bloka, napad 43 – 27, 53,49%), a Maja Ognjenović 5 poen (2 bloka, 1 as).

Izabel Hak, korektor Koneljana, proglašena je za najbolju igračicu (MVP) i najboljeg korektora prvenstva. Hak je drugi put uzastopno proglašena za najbolju igračicu, s tim što je prošle godine bila član Vakifbanka.

Đula Mešter, predsednik OSS, predao je Zehri Guneš, blokeru Vakifbanka, trofej za najboljeg blokera prvenstva.