KRIZA U PARTIZANU SE NASTAVLJA, CSKA POBEDIO U HUMSKOJ

(25.3.2023) – Partizan po šesti put zaredom nije uspeo da slavi na svom terenu. Možda će neko reći da se prijateljske utakmice ne broje, ali u ovakvoj situaciji se sve gleda pod lupom. Sada se u Humskoj gostio bugarski CSKA 1948, pošto je bio bolji od crno-belih rezultatom 2:0 i produbio je krizu u rezultatskom i psihološkom smislu.

Ovaj susret je trebao da se odigra na zimskim pripremama u Antaliji, međutim došlo je do otkazivanja, te je pomeren za današnji dan, ali Parnom valjku nije donela ništa dobro.

Igor Duljaj nije mogao da računa na 13 igrača zbog reprezentativnih obaveza, pa smo videli kombinovan sastav, popunjen momcima iz omladinske škole, dok se u protokolu nisu našli Rikardo Gomeš Patrik Andrade.

Nije ova utakmica obilovala nekim kvalitetom, na momente je tek viđen konkretniji napad, a bilo je vidljivo da obe ekipe igraju opreznije zbog obaveza koje ih čekaju u domaćim šampionatima.

CSKA 1948 je prvi pripretio preko Angelova, ali je njegov lob završio preko gola.

Usledila je uspavanka, sve do prvog gola na meču u 35 minutu. Zakasnio je Urošević da uđe u blok, Karagaren je centrirao, a Dikov je pobegao Markoviću i u padu je matirao nemoćnog Stevanovića.

Partizan je delovao bezidejno, pa se sve svelo na individualne pokušaje Trifunovića Živkovića.

Menjao je Duljaj na poluvremenu, Filipović je zaigrao na mestu centralnog defanzivca, dok se Šehović pomerio uz levu aut-liniju, a u svlačionici je ostao Urošević.

Partizan je propustio idealnu priliku za izjednačenje u 52. minutu. Pantić je lepo proigrao Jovića, a mladi vezista umesto da je proigrao dva usamljena saigrača, odlučio se da uputi udarac iz mrtvog ugla i tako je proćerdao sjajnu šansu.

Posle dva minuta – kazna. CSKA 1948 je izborio korner, izveo ga je Dos Santos, lopta je prebačena na drugu stativu, prihvatio ju je Dikov i snažnim udarcem poslao u mrežu.

Ubacio je Duljaj u nastavku susreta ostale momke iz omladinske škole, ali ništa oni nisu mogli puno da promene u datom momentu.

CSKA je mogao da poveća prednost do kraja susreta, ali je Lukač odbranio zicer protivničkom fudbaleru i sačuvao je svoj tim od ubedljivijeg poraza.