KROFT DONEO POBEDU KRAGUJEVČANIMA PROTIV DŽOKERA

(15.10.2023) – U neverovatno uzbudljivoj utakmici u okviru 3. kola Košarkaške lige Srbije, Radnički je odneo pobedu nad ekipom Jokera iz Sombora 80:78.

Plejmejker Kragujevčana, Tray Croft, nije dozvolio Somborcima da upišu brejk u hali Jezero. Prvo je na tri minuta do kraja, sa linije slobodnih bacanja, doneo svom timu izjednačenje, a onda je na nepunih 10 sekundi do isteka 40. minuta pogodio šut za tri poena i, ispostaviće se, rešio pitanje pobednika. Mogao je sjajni bek domaćina i da postane tragičar meča, jer je promašio drugo slobodno bacanje na 4 sekunde do kraja, ali je na sreću Crvenih, šut sa preko pola terena gostiju završio na tabli i slavlje više od 1000 ljudi u Hali Jezero je moglo da počne.
Radnički je mnogo bolje ušao u meč i stekao 7 poena prednosti nakon prvihi 10 minuta igre. Međutim, izabranici Željka Lukajića se nisu predavali i fantastičnom odbranom uspevaju da zadrže kragujevački tim na samo 9 poena u drugom delu igre. Osam poena prednosti gostiju na poluvremenu je upalilo alarm u svlačionici Radničkog. Iskusni Uroš Nikolić je pokrenuo svoj tim u trećem delu igre, ali je Joker
vrlo brzo uspostavio kontrolu na terenu i uspeo da ostvari prvu dvocifrenu prednost na 2 minuta do kraja tog dela igre (55:44). Tada na scenu stupa meč-viner Crvenih, Tray Croft i sa 11 poena do isteka 30. minuta smanjuje deficit Radničkog na -1.

Joker u dva navrata stiže do 8 poena prednosti tokom poslednje deonice, ali ne uspeva da prelomi meč. Strpljivom igrom u napadu i dobrom odbranom, Radnički stiže ponovo do minimalnog zaostatka, a onda na scenu stupa fantastični Croft za potpuni preokret i pobedu pulena Stevana Mijovića.

Nemanja Kapetanović je predvodio Somborce sa 17 poena i 6 skokova. Lazar Lugić je upisao 16 (5sk), Aleksa Jugović 11 (3as), a Zachary Simmons 10 poena (14sk).

U redovima Radničkog odličan meč je odigrao iskusni Uroš Nikolić sa dabl-dabl učinkom od 19 poena i 11 skokova. Naravno, MVP meča i predvodnik Crvenih, bio je Tray Croft sa 27 poena, 8 skokova i 4 asistencije čime je ostvario index uspešnosti 32.

Ostali rezultati: Čačak – Novi Pazar 77:73, Mladost – Dinamik 81:62, Spartak – Vršac 81:77,  Sloboda – Sloga 86:70.