LAGANI TRIJUMF NOVOG BEOGRADA PROTIV STEAUE

(26.09.) – Vaterpolisti Novog Begrada su, prema očekivanjima, bez većih problema savladali rumunskog velikana Steauu, u 1. kolu grupe A LEN Lige šampiona, rezultatim 19:7 (6:2, 4:2, 3:3, 5:0).

Pred punim tribinama SC “11. april”, izabranici Živka Gocića su silovito krenuli u meč, pa j već posle prve četvrtine pobednik bio poznat. I u drugom periodu igre Novi Beograd je kontrolisao igru, a gosti iz Bukurešta su samo u trećoj četvrtini uspeli da odigraju nerešeno, 3:3. Tražio je strteg Novobeograđana ozbiljniju igru u poslednjoj deonici, pa su kapiten Filip Filipović i drugovi ubedljivo završili meč s pet postignutih i nijednim primljenim pogotkom u završnoj četvrtini, za konačni ubedljiv trijumf od 19:7. Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Nikola Jakšić, sa šest postognutih pogodak i bez promašaja iz igre. Alvaro Granados pogađao je četiri puta mrežu Steaue, a Vasilije Jakšić se tri puta upisao među strelce.

U drugom meču grupe A bili je daleko neizvesnije., u susretu između španskog Sabadelja i italijanske Breše. Podmlađeni sastav sa Apenina je pobedio, ali tek posle boljeg izvođenjeg peteraca- 10;9. U regularnom toku bilo je 5:5, posle produžetka nije bilo golova, pa su peterci doneli radost vaterpolistima Breše.

Drugi srpski predstavnik u Ligi šampiona, ekipa Crvene zvezde, igra svoj prvi meč u okviru Grupe C u u sredu, 27. septmbra, u Splitu, protiv ekipe Jadrana.