LASLO ĐERE U TREĆEM KOLU VIMBLDONA

(6.7.2023) – Srpski teniser Laslo Đere savladao je Amerikanca Bena Šeltona sa 3-1 u setovima (3:6, 6:3, 7:5, 6:3) i plasirao se u treće kolo Vimbldona.

Đere je posle tri sata i dva minuta teniskog spektakla savladao Amerikanca i plasirao se u treće kolo Vimbldona prvi put u karijeri.

Od prve do poslednje sekunde meča viđena je velika borba i ujednačen odnos snaga, ali je Srbin uspeo da stekne prevagu kada je to bilo najvažnije i na kraju “slomio” upornog Amerikanca.

Obojica su bili sigurni na startu duela i branili svoje servis gemove, ali je Šelton uspeo da nadigra Srbina u osmom gemu i uzme mu brejk, da bi onda odličnom igrom u servis-gemu priveo set kraju.

Laslo je drugi set otvorio brejkom, ali mu je Šelton ekspresno odgovorio. Ipak, nešto se promenilo u petom gemu drugog seta, koji je Srbin osvoji sa nulom. Odmah zatim je osvojio brejk, a potom ga i potvrdio za 5:2. Laci je na kraju samo odbranio svoj servis za izjednačenje – 6:3 (1:1)

U trećem setu viđena je prava bitka, ni jedan ni drugi nisu prepuštali svoj servis. Šelton je propustio dve brejk lopte u četvrtom gemu, Đere nije iskoristio svoju u sedmom, a potom i u devetom i na kraju se igrao taj-brejk.

I u taj-brejk je bilo neizvesno, sve do 11 poena. Pri rezultatu 5:5 je viđen prvi mini-brejk, koji je ostvario Đere, a onda ga i potvrdio za 2:1 u setovima (7:6).

Laslo je ostvario jedini brejk u četvrtom setu za 2:4, a nakon toga strašno servirao za potvrdu istog. Nakon toga je rutinski priveo meč kraju i stavio tačku na trosatnu bitku sa Šeltonom – 3:6, 6:3, 7:5, 6:3.

Đere, 60. igrač sveta se prvi put u svojoj karijeri plasirao u treće kolo Vimbldona, a tamo ga čeka bolji iz duela Stefanos Cicipas – Endi Mari.