PRVI PORAZ PARTIZANA U SLOVENIJI

(6.7.2023) – Fudbaleri Partizana poraženi su u drugoj pripremnoj utakmici u Sloveniji od Bohemijansa sa 2:0.

Strelci za Čehe, koji su prošle sezone bili četvrti u nacionalnom šampionatu, bili su David Puškač u 16. i Jan Matušek u 55. minutu.

Crno-beli nisu imali nijednu pravu priliku tokom čitavog meča, pa nema sumnje da je pred Igorom Duljajem veliki posao pred početak naredne sezone.

Partizan je utakmicu počeo u sastavu: Jovanović, Živković, Ilić, Marković, Antić, Belić, Menig, Natho, Pantić, Trifunović, Baždar.

U nastavku igre šansu su dobili i ostali igrači, a debitovali su Frenk Kanute i Nemanja Nikolić., Partizan je pretio preko Terzića i Petkovića, ali nije bilo golova.

U preostalim pripremnim utakmicama Radnilki 1923 – Balzan (Malta) 1:1, Napredak – Rudeš (Hrvatska) 0:1, TSC – Celje 2:1.