LUČIĆ I PANTOVIĆ DONELI SRBIJI TRI BODA

(16.10.2023) – Fudbaleri reprezentacije Srbije do 21 godine savladali su vršnjake iz Severne Irske rezultatom 2:1 u meču trećeg kola kvalifikacija za EP.

“Orlovi” su meč dočekali u ne baš najboljem raspoloženju nakon ubedljivog poraza protiv Engleske (9:1). Nakon pobede na ovom meču i poraza Engleske od Ukrajine, momci Dušana Đorđevića će imati nešto više razloga za optimizam.

Vladimir Lučić je bio strelac vodećeg gola za našu selekciju. Krenuo je u prodor sa desne strane u 15. minutu, ušao u sredinu i potom gađao u bliži ugao kada su svi očekivali da će gađati dalji. U prvom delu igre nije bilo većih uzbuđenja, pa se na odmor otišlo vođstvom Srbije 1:0.

Jedini gol za Severnu Irsku postigao je Kiran Makgukin iz penala u 51. minutu. Nije se Srbija predavala i nagrada je stigla u 82. minutu kada je Miloš Pantović postigao gol za novu prednost, a ispostaviće se i konačan rezultat. Fudbaler TSC-a je ponovo bio čovek odluke, nakon što je nedavno postigao gol za 2:2 u duelu tima iz Bačke Topole i Olimpijakosa u Ligi Evrope. Ponovo se u centru pažnje našao Lučić koji je glavom spustio loptu Pantoviću, a ovaj je bio uporan i pored dvojice igrača uspeo da smesti loptu u protivničku mrežu.

Srbija sa ova tri boda sada ima šest na svom kontu, isto koliko i Engleska, koja je poražena u Slovačkoj protiv Ukraijne rezultatom 3:2. Srbiji je ovo bio drugi trijumf,  nakon onog protiv Azerbejdžana u 1. kolu. Sada Srbija ima isto bodova kao i  Engleska, ali je gol razlika čak 15 golova u korist “Gordog Albiona” (Engleska +10, Srbija -5).

Što se tiče Severne Irske, oni ostaju na samo tri osvojena boda, iz prva tri kola, zahvaljući trijumfu protiv Azerbejdžana.

U narednom kolu Srbija dočekuje upravo Englesku, 18. novembra a četiri dana kasnije će ugostiti Luksemburg.