MEGA BOLJA OD PARTIZANA, MAJSTORICA ODLUČUJE FINALISTU

(27.5.2024) – Košarkaši Mege izborili su majstoricu polufinala Košarkaške Superlige Srbije pošto su u drugom meču savladali Partizan rezultatom 92:88.

Partizan je bolje ušao meč i već u prvoj četvrtini stigao do dvocifrene prednost. Tačnije plus 12 i sa 28 postignutih poena za 10 minuta delovalo je da sve drže u svojim rukama.

Identična slika bila je i u drugoj deonici, jer je Mega do jednog trenutka šutirala slobodna bacanja 4/11. Međutim, uspeo je domaći tim polako da se konsoliduje, uspostavi svoj ritam i da u finišu drugog kvartala smanji zaostatak na 41:47.

Koliko je Partizan bio dobar u prvom, toliko se potpuno raspao u drugom poluvremenu, a Mega je, obratno, zaigrala u jakom ritmu i neutralisala dobru igru crno- belih. Nizale su se izgubljene lopte gostujućeg sastava, dok je u odbrani duvala promaja u odbrani od pikenrola. Megin podmladak je to maksimalno iskoristio.

Već na startu drugog poluvremena je Mega uspela da preokrene, uđe u egal, a onda u finišu treće četvrtine se odlepi na plusa pet (67:62). Partizan je tonuo sve više, nizao greške na obe strane terena, dok je Megina prednost rasla. Sve do maksimalnih plus 13 (81:68).

Tek u samom finišu je trojkama Mateuša Ponjitke i Džejlina Smita Partizan uspeo da uvede meč u dramatičnu završnicu. Došlo je do te mere da je Aleksa Avramović imao šut za izjednačenje na 88:88, ali je bacio “ciglu” i Mega je uspela da izbori majstoricu.