MILANEZI DEKLASIRALI CRVENU ZVEZDU MERIDIANBET

(24.11.2023) – Košarkaši Crvene zvezde izgubili su na svom terenu od ekipe Armanija iz Milana 93:71 u 10. kolu Evrolige.

Crveno- beli uspeli su da obezbede prvi napad, a prednost domaćem timu doneo je Dejan Davidovac i to sa linije penala, odakle je bio polovičan. Međutim, to je bio tek početak sjajne role Dejan Davidovca. Igrali su košarkaši tima sa Malog Kalemegdana sjajno u odbrani, a posle odlično obranjenog napada, Davidovac je posle prodora uspeo da dođe do novih poena (3:0). Prve poene za gostujući tim postigao je Meli za tri poena najavljujući tako jedan veoma zanimljiv i neizvestan susret.

U prvih pet minuta meča Dejan Davidovac bio je najraspoloženiji, s obzirom na to da je upravo on ubacio prvih sedam poena za crveno- bele.Bila je defanziva domaćih na visokom nivou, ali su onda na kratko „zaspali“ i tako dozvolili gostima da dođu do prvog vođstva. Kapiten milanske Olimpije je prvo pogodio za dva i to pod faulom, a potom je bio siguran i u izvođenju dodatnog slobodnog bacanja. Nije Crvena zvezda Meridianbet najbolje iskoristila idući napad, pa je Fojgtman pogodio za dva, a onda je na drugoj strani Simonović pogodio za tri (9:10).

Nošeni sjajnim navijanjem, proradili su pred kraj prve deonice i celu beogradsku „Štark Arenu“ digli na noge posle dve ukradene lopte i monstruoznih zakucavanja, prvo Luke Mitrovića, a potom i Nemanje Nedovića. Maodo Lo bio je posebno raspoložen i vezao je dve trojke, a tačku na prvih deset minuta stavio je Miloš Teodosić Prekaljeni organizator igre se našao na liniji slobodnih bacanja, posle faula prilikom šuta za tri poena, a kako i dolikuje njegovom iskustvu – pogodio je sva tri i postavio rezultat, posle kog je njegov tim bio na pola koša zaostatka 19:20.

Posle izjednačene prve deonice (19:20), gosti su se u drugoj deonici odlepili od beogradskih crveno- belih (28:21). Bilo je i 37:28 za goste, ali se Crvena zvezda Meridianbet do poluvremena trgla i otišla sa prednošću na poluvreme rezultatom 39:38 posle sjajne trojke Miloša Teodosića uz zvuk sirene.

U nastavku utakmice Crvena zvezda je stekla prednost od šest poena razlike (47:41), da bi potom usledio odgovor Mirotića, Šildsa i Loa za seriju gostiju od 12:0.  Prvu dvocifrenu prednost gosti su imali pred kraj treće deonice (61:51). U poslednju deonicu ušlo se rezultatom 63:56 za goste.

Nastavili su crveno- beli u dobrom ritmu, a Jago dos Santos je trojkom uspeo da svoj tim dovede na pet poena zaostatka (61:66). Vodila se velika borba tokom poslednjih deset minuta. Šilds je na manje od pet minuta do kraja pogodio dve trojke za redom i tako doneo svom timu dvocifrenu prednost (65:75). Uspeo je italijanski tim da to vođstvo i poveća, a crveno- beli su se svim silama trudila da ih istope minus, ali rešenja za veoma raspoloženog Loa i Šildsa nije bilo.

Na kraju je Olimpija uspela da kući ode sa pobedom, pošto je pred punom Arenom uspela da Crvenoj zvezdi nanese sedmi poraz u sezoni rezultatom 93:71.

Najkorisniji u redovima Zvezde bio je Dejan Davidovac sa 18 poena, a pratili su ga Nemanja Nedović sa 16 i Luka Mitrović sa 11.

Sa druge strane najraspoloženiji bio je Maodo Lo sa 32 poena, a osim njega istakli su se i Šilds i Meli sa 19, odnosno 11 pogodaka.

Crvena zvezda sad ima skor 3-7, a Armani 4-6. Pre utakmice uručen je prigodan poklon bivšem treneru Zvezde Milanu Tomiću, sad jednom od pomoćnika Etoreu Mesini u Milanu.