PARTIZAN POSRNUO U POSLEDNJOJ ČETVRTINI ZA PORAZ U TURSKOJ

(24.11.2023) – Košarkaši Partizana poraženi su na gostujućem terenu od Anadolu Efesa u desetom kolu Evrolige sa 100:94.

Raspoloženiji su bili košarkaši Partizana na početku utakmice, krenuli su utakmicu sa vođstvom od 6:0 posle trojki Kaminskog i Kabokla. Partizan je uspevao da održava prednost, da bi posle druge trojke Kaminskog i prednosti od 16:11 trener Efesa tražio tajm- aut. Nakon tajm- auta krenuli su domaći su zaigrali bolje u napadu i ubrzo istopili prednost Partizana i to zahvaljujući poenima Džounsa i Vilisa, Efes je došao do prednost od 21:18, a do kraja prve četvtine Partizan je uspeo posle poena u napadu Zeka Ledeja da donese izjednačenje 22:22.

Druga deonica je protekla u znaku agresivne odbrane Anadolu Efesa na koje se košarkaši Partizana nisu najbolje snašli. Često su gubili lopte posle prevođena preko pola terena. Uspeo je Partizan do dođe do prednosti od 27:24, ali je onda usledila serija Efesa od 12:2 čime je turski tim otišao na plus devet (38:29). Rasla je prednost Efesa i do plus deset, ali je Partizan do poluvremena uspeo da stabilizuje igru i na poluvreme ode sa pet poena zaostatka 50:45.

Treća četvrtina donosi najviše uzbuđenja. Partizan je slabije ušao u drugi deo meča, jer je Efes imao u dva navrata sedam poena razlike posle Vila Klajburna koji je odigrao znatno bolje u drugom poluvremenu. Potom je Partizan uspeo da stegne odbranu da bude čvrst ispod koša i sve više problema su imali centri Efesa da dođu do poena, u prvom navratu crno- beli nisu uspeli da dođu do lakih poena, jer su u nekoliko navrata gubli loptu u kontri, baš kada su trebali da dođu do prednosti. Usledila je totalna rapsoduija na terenu igrača Partizana. Uspeli su da dođu do napadačkog ritma i posle dužeg vremena dođu do prednosti posle skoka u napadu. Heroji ovog prekreta su bili najviše Frenk Kaminski i Džejms Naneli. Trajala je serija Partizana koja je iznosila 12:2 i do kraja čevrtine dođe do prednost od deset poena prednosti pred početak poslednjeg perioda (64:74). Ono što su gradili crno- beli tokom treće četvrtine, u poslednjoj četvrtini kao da se sve srušilo kao kula od karata. Partizan je u poslednjih deset minuta primio čak 36 poena, dok je Efes ukrao osam lopti u samo poslednjoj četvrtini.

Nisu se crno- beli privikli na snažnu odbranu Efesa koja je bila praćena podrškom sa tribina. Sve veća bezidejnost u napadu koštala je poraz Partizana, a na to su se nadovezale trojke Buboe, Tompsona i Klajburna i igrača utakmice Šejna Larkina. Partizan je na kraju izgubuio utakmicu iako je dobro šutirao imao prednost u skoku, ali deluje da je ovo bilo preslikano kao i utakmica iz Pireja protiv Olimpijakosa, gde je poslednja četvrtina koštala boljeg rezultata.

Posle ovog poraza crno- beli su na učinku od četiri pobede i šest poraza, dok je Efes na polovičnom učinku od po pet pobeda i poraza.

Najefikasniji u ovoj utakmici za Partizan je bio Frenk Kaminski sa 24 poena, Doužer je utakmicu završio sa 21. poenom, dok je Naneli utakmicu završio sa 16 poena.

Partizan će u sledećem kolu u Štark areni dočekati Panatinaikos.