MINESOTA ŠOKIRALA DENVER NA STARTU POLUFINALA PLEJ-OFA

(5.5.2024) – Denver – Minesota 99:106

Denver: Jokić 32 (16-9 za dva, 9-2 trojke, 8-8 penali, 8 sk, 9 as, 3 ul, 7 il za 41 min), Porter 20 (7-4 trojke), Marej 17 (14-6 iz igre).

Minesota: Edvards 43 (29-17 iz igre, 7 sk), Tauns 20, Rid 16, Konli 14 (4-3 trojke, 10 as).

Prva utakmica serije između Denvera i Minesote potvrđuje da se tek od plej-ofa igra prava košarka u NBA ligi. U pojedinim trenucima sve je izgledalo kao tuča na terenu, a Minesota je ušla maksimalno spremna i pobedila sa 106:99.

Ključni igrač bio je Entoni Edvards sa 43 poena, koji je usput čuvao Mareja i ostavio ga na poluvremenu sa 0 poena.

Minesota je vodila 18:4, Denver je smanjio na 18:17, na poluvremenu su domaći vodili 44:40, ali kada su gosti napravili razliku od 73:71 nisu je ispuštali do kraja meča.

U poslednjoj četvrtini se pojavio najbolji šesti igrač lige u tekućoj sezoni Naz Rid koji je postigao je 14 od 16 poena. Uz sav trud Jokića i Portera i uz sjajnog Edvardsa, doneo je vođstvo Minesoti od 1:0.