MINIMALAN PORAZ ČUKARIČKOG OD FIORENTINE

(9.11.2023) – Utakmica 4. kola grupne faze Lige konferencija između Čukaričkog i Fiorentine rešio je gostujući sastav sa 1:0.

Brđani su ponovo ostali bez golova i bodova u Leskovcu, dok su drugom meču grupe F Ferencvaroš i Genk remizirali 1:1.

Brđani su izgubili posle jeftinog gola primljenog u 6. minutu. Dugačka lopta iz defanzivne linije poslata je ka isturenom Nzoli koji je umakao Vranješu i izašao sam ispred Nenada Filipovića. Pokušao je čuvar mreže Čukaričkog da skloni loptu, ali ga je Arfikanac preduhitrio. Filipović je blago zakačio reprezentativca Angole, a Robert Šreder je pokazao na belu tačku, što je VAR i potvrdio.

Nzola je šutirao očajno i lopta je misteriozno završila ispod domaćeg golmana.

Kada tako besmisleno primite gol onda više nikom i nije do fudbala. Pošto Italijani igraju koliko im je potrebno gotovo da nije bilo prilika.

Ipak, mrtvu šansu za pogodak propustio je Stefan Kovač u 51. minutu meča. Ndijae je probio po desnom boku, prevario defanzivca Fiorentine i poslao vrlo upotrebljiv centaršut u kazneni prostor, gde se u sredini poptuno sam našao Kovač. Pokušao je iz prve, ali je šutirao preko gola.

I to je bilo to. Viola je ponovo preuzela kontrolu nad loptom i rutinski privela meč kraju.

Čukarički je odigrao bolje u poređenju sa prethodnim utakmicama, posebno što je imao čak sedam povređenh igrača, ali izgleda da to nije bio hendikep. Brđani i dalje imaju 0 bodova i gol razliku 1:12. Zanimljivo da ostala tri tima igraju nerešeno između sebe, a tri boda osvajaju samo protiv našeg tima, pa je Fiorentina trenutno prva sa 8, dok Ferencvaroš i Genk imaju po 6 bodova.