FRAJBURG BROJAO DO PET PROTIV TSC- a

(9.11.2023) – Fudbaleri TSC-a doživeli su i treći poraz u Ligi Evrope. Tim iz Bačke Topole izgubio je 5:0 od Frajburga na gostujućem terenu.

Od samog početka, izabranici trenera Kristijana Štrajha krenuli su silovito. Veljko Ilić se našao na velikom ispitu tokom meča. Imao je nekoliko odličnih odbrana u uvodnim minutima. Odbranio je udarce Helera u četvrtom i Vajshaupta minut kasnije, a onda u devetom sprečio domaćina da dođe do prednosti nakon velike gužve. Igrao se 24. minut kada domaća ekipa dolazi do prednosti. Egeštajn je sjajno upošljava Merlina Rela koji je poslao loptu u mrežu za 1:0. Isti igrač je u 38. minutu imao veliku šansu kada je sa pet metara pogodio stativu. Antonić je u prvom minutu nadoknade bio na pravom mestu, izblokirao je šut Sildilije i sprečio siguran gol. Do kraja poluvremena nije viđeno više uzbuđenja, pa se na odmor otišlo sa 1:0 za Frajburg.

Žarko Lazetić je na poluvremenu izvršio dve izmene. Umesto Vlalukina i Kuveljića uveo Ćalušića i Ćirkovića. Upravo je Ćirković mogao u 48. minutu da donese izjednačenje i nadu gostia. Našao se pred golmanom Atuboluom, ali je on odbranio njegov udarac. Kako obično stvari bivaju, nakon samo osam minuta stigla je kazna. Odlična akcija Frajburga, Grifo je poslužio Egeštajna koji je lako matirao Ilića za 2:0. Frajburg je pitanje pobednika rešio u 69. minutu kada je Noa Hauptman posle solo akcije po levoj strani zatresao mrežu ekipe iz Bačke Topole za 3:0. Samo što je ušao na teren umesto Vinćenca Grifa u 80. minutu, mrežu TSC-a zatresao je i Žunior Grifo. Konačan ishod meča u drugom minutu nadoknade, odličnu akciju golom je krunisao i Japanac Rico Doan i tako kompletirao sjajno veče za domaći tim.