TENT SLAVIO U LISABONU

(10.11.2023) – Odbojkašice TENT-a iz Obrenovca zabeležile su trijumf u prvoj utakmici šesnaestine finala Kupa izazivača 2024. TENT je večeras u Lisabonu, u dvorani „Žoao Roša“, savladao domaći Sporting sa 3:1, po setovima 25:22, 25:16, 16:25 i 25:16, posle 105 minuta igre.

Revanš utakmica će se odigrati u sredu, 15. novembra od 19.00 časova u dvorani SKC „Obrenovac“ u Obrenovcu.

Ukoliko eliminiše Sporting, TENT će u osmini finala (29. novembra i 6. decembra) igrati sa pobednikom dvomeča između rumunskog Lugoža (Silvija Popović, Katarina Čanak, Nevena Vidojević, Uglješa Šegrt, Dragan Grbić) i švajcarskog Smeš Pefingena.

Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 pobednik dobija 3 boda. Ukoliko se meč završi rezultatom 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod. Ukoliko obe ekipe imaju isti broj pobeda i bodova, o ukupnom pobedniku odlučuje “zlatni set”, koji se igra odmah po završetku druge utakmice. “Zlatni set” se igra do 15 poena.

Srbiju u Kupu izazivača 2024. predstavlja i Ub, koji se bez borbe plasirao u osminu finala zbog odustajanja izraelskog Makabija iz Haife.

Ub će u osmini finala Kupa izazivača 2024. igrati protiv pobednika duela šesnaestine finala između švajcarskog Kanti Šafhauzena i rumunskog Voluntarija 2005, za koji igra Ana Živojinović, a trener je Milan Ljubičić. Utakmice šesnaestine finala će se odigrati 9. novembra u Švajcarskoj i 15. novembra u Rumuniji.

Ub će biti domaćin u prvom meču osmine finala, koji će se odigrati 29. novembra, dok će se revanš meč odigrati 6. decembra u Švajcarskoj ili Rumuniji.