MINIMALNA POBEDA PARTIZANA U NOVOM PAZARU

(6.11.2023) – Fudbaleri Partizana ostvarili su 12. pobedu u nizu, nakon pobede u 14. kolu Superlige Srbije protiv Novog Pazara sa 0:1(0:1).

Odlično su otvorili utakmicu fudbaleri Partizana. Iz prve akcije crno- beli su stigli do prednosti. Loptu je dobio Ksander Severina na desnoj strani, ušao u sredinu terena i sa nekih 20 metara preciznim udarcem pogodio desni ugao gola Mirkovića. Od tog trenutka su se ređale šanse na obe strane. Sigurno utakmica koja može konkurisati za jednu od najboljih u ovoj sezoni Superlige i prava je šteta što je završena sa samo jednim golom. Novi Pazar je u prvom delu utakmice pretio preko Adema Ljajića, Mitra Ergelaša i Flora, ali su svi ti udarci zaustavljeni od Aleksandra Jovanovića koji je bio fenomenalan na golu Partizana. Mogli su izabranici Igora Duljaja do još nekog gola u prvom delu igre, ali je Mateuš Saldanja promašio tri fenomenalne šanse, tako da se na poluvreme otišlo sa golom prednosti za goste.

Drugi deo meča je prošao u šansama na obe strane, gde su rivali promašivali nevetovatne prilike. Novi Pazar je bio u nekim situacijama opasniji. Trener domaćih je od samog početka drugog poluvremena u igru ubacio Marka Šćepovića. Domaći su bili zapretilu u nastavku već nakon tri minuta igre, kada je upravo Šćepović učestvovao u napadu Pazara, nije dobro odreagovao, ali je lopta stigla do Karaklajića, a golman Partizana je opet bio nesavladan.

Partizan je imao svoje šanse, a najbolju je propustio Bibars Natho koji je sa nekih 11 metara loptu poslao preko gola, dok je pre toga Gajas Zahid oprobao udarac sa distance, ali bez uspeha. Sejduba Suma je ušao u igru u drugom poluvremenu, još jedan bivši igrač Partizana je imao veliku šansu u 61. minutu kada se sjajno isprečio Svetozar Marković i sprečio domaće da dođu do izjednačenja. Nevetovanu priliku i najbolju na ovom meču je propustio Sise u 75. minutu kada nije uspeo da loptu ubaci u praznu mrežu.

Partizan je do kraja meča uspeo da sačuva mrežu i tako stigne do 12. pobede u nizu. Crno- beli su posle ove pobede učvrstili prvo mesto na tabeli i vratili šest bodova razlike u odnosu na Crvenu zvezdu.