MINIMALNI TRIJUMFI RADNIČKOG 1923 I NOVOG PAZARA

(8.3.2024) – Fudbaleri Radničkog iz Kragujevca su savladali Radnik u Surdulici sa 1:0 u okviru 24. kola Superlige, a Novi Pazar je takođe u gostima bio bolji od Spartaka iz Subotice 1:0.

Nakon prvog poluvremena u kom nisu viđene neke veće šanse i bez velikog uzbuđenja, usledilo je drugo gde je Radnički imao nešto više stvorenih šansi.

Ipak uspeli su gosti da zatresu mrežu Radnika tek u drugom minutu nadoknade, a strelac je bio Bevis. Kragujevčani se trenutno nalaze na petom mestu Superlige Srbije sa 38 bodova, dok je Radnik poslednji sa 14. U narednom kolu Superlige Srbije, Radnički u Kragujevcu dočekuje Železničar Pančevo, dok Radnik gostuje Javoru u Ivanjici.

Novi Pazar je u gostima bio bolji od Spartaka iz Subotice sa 1:0. Pazarci su bili bolji i konkretniji rival na terenu skoro čitav meč. Do pogotka su stigli u 77. minutu, kada se u strelce upisao Nigerijac Adešinana asistenciju Sejduba Sume.

Novi Pazar se nalazi na šestom mestu sa 34 bodova, dok je Spartak na devetom sa 30. U narednom kolu, Spartak gostuje Čukaričkom, dok Novi Pazar dočekuje Voždovac.