MITROVIĆ 8. GOLOM U SEZONI DONEO POBEDU AL HILALU

(21.10.2023) – Aleksandar Mitrović je nastavio sa odličnim partijama ove sezone, kako u klubu tako i u reprezentaciji.

Posle dva gola u pobedi Srbije nad Crnom Gorom (3:1) bio je strelac za Al Hilal protiv Al Halidža u meču 10. kola prvenstva Saudijske Arabije.

Srpski napadač je pogodio mrežu rivala u 30. minutu kada se najbolje snašao u gužvi posle kornera kornera. Bio je to njegov osmi pogodak na 11. meču za vodeći tim šampionata (26 bodova).

Pored njega, u startnoj postavi Al Hilala našao se i Sergej Milinković Savić koji je odigrao čitavu utakmicu.

Al Fejha (14 bodova) srpskog trenera Vuka Rašovića slavila je na gostovanju Al Ahdudu sa 2:1, a u pobedničkom timu branio je Vladimir Stojković.

Al Fateh (20 bodova) je na svom terenu bio bolji od Abhe sa 4:1, dok pobednika nije bilo na meču drugog Al Tavona (23 boda) i trećeg Al Itihada (20 bodova). Karim Benzema je pogađao na obe strane, pošto je najpre u 22. minutu doveo goste u vođstvo, a onda je četiri minuta kasnije postigao autogol i postavio konačan rezultat.