MITROVIĆ DAO GOL MANČESTERU I DOBIO CRVENI KARTON ZBOG GURANJA SUDIJE

(19.3.2023) – Nedelja je donela puno zanimljivih duela širom fudbalske Evrope.

U četvrtfinalu FA kupa Mančester je pobedio Fulam 3:1. Gosti su poveli golom Mitrovića u 50. minutu. U 71. dosuđen je penal za domaće jer je Vilijan izbacio loptu rukom iz gola pa je zaradio crveni karton. Besni Mitrović je odgurnuo sudiju pa je i on isključen, kao i trener Silva. Fernandes je potom dao dva i Sabicer jedan gol.

Brajton je pobedio Grimsbi 5:0, a Šefild Junajted Blekburn 3:2.

U francuskoj ligi PSŽ – Ren 0:2 i Rems – Marsej 1:2.

Iznenađenje u Nemačkoj pošto je Bajer Leverkuzen pobedio Bajern sa 2:1.

U holandskom derbiju Ajaks – Fejenord 2:3. Posle 0:1 Himenesa (7) Alvares (17) i Tadić (37) donose prednost Ajaksu od 2:1. Ipak, Šimanski u 56. i Gertruida u 86. minutu obezbeđuju pobedu Fejenordu i sada već prednost od 6 bodova na čelu holandske lige u odnosu na Ajaks.

U Italiji Lacio je pobedio Romu 1:0 uz crvene kartone i šamaranje igrača, dok je golom Kostića Juventus savladao Inter 1:0.

Španski El klasiko doneo je trijumf Barseloni od 2:1. Poveo je Real preko Vinisijusa u 9. minutu, izjednačio Roberto u 44, da bi Kesi u 92. minutu doneo Barseloni pobedu i već 12 bodova razlike na tabeli.