MLADOST DEKLASIRALA PARTIZAN U HUMSKOJ

(11.2.2023) – Partizan je na domaćem terenu poražen od Mladosti GAT rezultatom 4:0 i napravio je korak unazad u borbi za titulu, kao i lošu uvertiru pred put u Moldaviju.

Krenuo je trener Partizana Gordan Petrić ofanzivno, sa dva klasična špica, Gomešom i Pavlovićem i…

Partizan u prvom poluvremenu nije šutnuo u gol, posle 11 minuta gubio je 0:2, a posle sat vremena igre na stadionu u Humskoj bilo je 0:4!

Ne pamte Grobari kada su gledali da u Beogradu neko ovako „ubija u pojam“ njihove ljubimce.

Uz to je i mladi Mituljikić propustio dve sjajne prilike da „podeblja“ prednost Novosađana.

Ni tri promene u poluvremenu nisu donele neki veći boljitak…

Brzo su Novosađani načeli domaćina, minut četvrti, Janković je centrirao sa desne strane, štoper crno-belih Marković je loše izbio loptu, sa 14 metara iskosa dalji ugao je gađao Romen Gal i pogodio za 0:1.

U 11. minutu dubinska lopta na ivicu kaznenog Partizana, još jednom je loše izbio štoper Marković, poslao je na nogu Kristijana Dalbela, koji je iskosa sa 18 metara plasirao u dalji ugao pored istrčalog golmana Popovića – 0:2.

Prvi konkretniji napad Partizana tek u 42. minutu. Ubacio je Pantić loptu u kazneni na desnu stranu, glavom je Pavlović vratio na levu kod stative, tu se na loptu između dva rivala bacio kapiten Urošević, ali je promašio sa tri metra.

Ni deset minuta od početka poluvremena novi gol. Posle kornera loše izbijena lopta iz peterca crno-belih, Fejsa je potom u kaznenom Partizana po nogama udario Ćosića, a sudija je pokazao na belu tačku.

Iz penala siguran Novica Maksimović u 54. minutu za 0:3 u Humskoj, šutirao je poluvisoko po sredini gola.

Minut kasnije Mituljikić je išao sam prema golmanu Popoviću, kada je trebalo da matira čuvara mreže Partizana uklizao je Urošević i sprečio brzopotezni kolaps crno-belih.

Ipak, on je usledio u 58. minutu. Prvi centaršut sa desne strane loše je izbio Saničanin, posle drugog sa iste strane Nemanja Milić je glavom loptu sa prve stative odneo ispred golmana Popovića i skrenuo je u mrežu – 0:4.

U 62. minutu šut Baždara sa dvadeset metara u sam donji levi ugao gola, odbranio je Milojević.

Minut 68. kada je sa leve strane u kazneni rivala ušao Menig, zalomio rivala, gađao i pogodio dalju stativu.

Deset minuta od prvog pokušaja opet Baždar gađa isto mesto, samo sada nije bilo potrebno da golman interveniše, lopta je prošla tik kraj stative.

Kapiten Partizana Urošević je u 77. minutu iskosa sa desne strane šutirao tik izna prečke, zatresla se mreža, ali sa gornje strane.

Natho je probao udarcem van kaznenog u 90. minutu, opet je odbranio Milojević i loptu iz ćoška skrenuo u korner.

IZVOR: SPORTSKI ŽURNAL