NEJPIR ODLUČIO, LEDEJ PROMAŠIO PRODUŽETAK

(8.3.2024) – Partizan je poražen u 28. kolu Evrolige u Milanu od Olimpije posle neizvesne završnice, ali nastavlja borbu za plej-in. Crno-beli su upisali sedmi uzastopni poraz na utakmicama van „Štark arene“  i tako produbili krizu u gostujućim mečevima – 85:83.

Bila je to izjednačena utakmica u kojoj je Partizan četiri minuta pre kraja vodio 78:76. Posle dva minuta bez koševa Šilds je izjednačio, poenima Nejpira i Anđušića bilo je 80:80, da bi bivši igrač Zvezde trojkom doneo prednost 83:80, koju je posle promašaja Pantera neutralisao Ledej ofanzivnim skokom i slobodnim bacanjem – 83:83. Junak trijumfa Olimpije Milano bio je Šabaz Nejpir kome je pripala završnica poslednje deonice za 85:83. Poslednjih pet sekundi Zek Ledej je vodio loptu do protivničkog reketa, ali nije dao koš.

Sa učinkom 13-15 crno-beli se nalaze na 11. poziciji dok je Olimpija sa 12-16 korak iza i sanja borbu za eventualni plasman u plej-in.

Najbolji u redovima Partizana bili su Aleksa Avramović sa 19 poena, Bruno Kaboklo pratio ga je sa 13, a Danilo Anđušić dodao je 11 poena.

U redovima domaćina iz Milana istakli su se Nikola Mirotić sa 19 poena, isto toliko postigao je i Šejvon Šilds, Devon Hol dodao je 18, a Šabaz Nejpir 15 poena.

Ostali rezultati: Panatinaikos – Asvel 85:67 i Baskonija – Alba 88:71.