NESTVARAN POVRATAK PARTIZANA I POBEDA NAD MAKABIJEM

(12.1.2024) – Košarkaši Partizana slavili su protiv Makabija iz Tel Aviva rezultatom 88:79, nakon velikog povratka od čak 24 poena zaostatka.

Katastrofalan početak utakmice kako za igrače tako i za navjače Partizana, čemu se malo ko nadao. Nisu uspevali ništa da pogode, a primali su koševe iz svih mogućih pozicija i za kratko vreme je na semaforu stajalo neverovatnih 0:16. Nije bilo nikakve ideje u napadu Partizana dok je Džejlin Smit organizovao napade. Na sve to Kevin Panter je dobio tri lične greške za četiri minuta i morao je da se preseli na klupu. Nizale su se greške u odbrani i svaka “ničija” lopta bila je za gostujući tim.

Na sve to domaći tim je bio bez ideja u napadu, dok je Makabi ubacio skoro sve što je uputio ka obruču. Krenuo je Lorenzo Braun, nastavio Dibartolomeo, a poluvreme na surov način uz zvuk sirene za tri poena završio Damir Blat za 36:52 čime se otišlo na pauzu.

U nastavku je viđena totalno druga igra Partizana i njihova dominacija. Nešto je kliknulo u toj pauzi i sve se potpuno promenilo u trećoj deonici. Pre svega defanzivni pristup Partizana, a iz dobre odbrane je proizišao i dobar napad koji je predvodio Naneli. Sredinom trećeg kvartala Partizan je prišao na minus pet (51:56), a na dva minuta pred kraj treće deonice je izjednačio na 60:60 za potpunu rapsodiju među igračima i navijačima. Po završetku treće deonice na semaforu je bilo 67:67.

Na startu četvrte deonice zbog druge zarađene sportske greške van terena je morao Džejms Naneli. Osam minuta pre kraja bilo je 75:69 za Partizan posle dve vezane trojke Alena Smailagića i Ognjena Jaramaza. Na pet minuta do kraja bilo je 80:71, a u poslednji minut ušlo se sa 84:79 za Partizan čime su meč mirno priveli kraju.

Najefikasniji u nestvarnoj pobedi Partizana bio je Pi Džej Doužer sa 23 poena, Naneli je ubacio 20, a Bruno Kaboklo 11.

U redovima Makabija istakao se Vejn Boldvin sa 19 poena, Roman Sorkin je dao 14.

Nakon ovog trijumfa Partizan ima 11 pobeda i 10 poraza, dok je Makabi posle ove runde na skoru 12-9.

U narednom kolu ekipa Partizana gostuje Panatinaikosu.