NIJE KATAR ZA SVETSKO PRVENSTVO-SENEGAL ISKORISTIO AMATERIZAM DOMAĆINA I NASTAVIO IMPRESIVAN NIZ

U prošlom kolu je Katar postao prvi domaćin Mundijala u istoriji koji je na otvaranju zabeležio poraz. Nakon drugog kola je dodatno jasno da Svetsko prvenstvo nije za reprezentaciju nivoa Katara.

Poražen je domaćin i danas i to lako i ubedljivo od selekcije Senegala koja je ostvarila premijernu pobedu na Svetskom prvenstvu – 3:1!

Šta reći za današnji meč osim da su fudbaleri afričke selekcije sasvim zasluženo stigli do pobede. Čak i bez najboljeg igrača Sadija Manea i jasno je da će na meču sa Ekvadorom u poslednjem kolu odlučivati o prolazu dalje u direktnom duelu.

Zavisiće sigurno dosta i od večerašnjeg duela Ekvadora i Holandije pošto će biti bitna i gol-razlika kada se bude odlučivalo o prolasku dalje. Naravno, uz preduslov da su dve ekipe izjednačene po broju bodova.

Senegal je dobro otvorio utakmicu prvom šansom Ismaile Sara u četvrtom minutu. Fudbaler Votforda koji je (bio) na meti Liverpula je promešao odbranu slabašnog domaćina, snažno je pucao, ali malo pored gola.

Ponovo je Sar bio opasan za gol Katara. Na isteku pola časa igre je dobio dobru loptu, dao je sebi u for, na sreću Katara golman Mešal Baršam je prvi stigao do nje.

Samo četiri minuta kasnije, videli smo spornu situaciju. Pao je Akram Afif u kaznenom prostoru Senegala. Sudija Lahoz je samo odmahnuo rukom. Nije dobio poziv ni iz VAR sobe, ali je utisak da je možda i mogao da pokaže na belu tačku…

Nakon dužeg protesta Katarana, igra se rasplamsala što je iskoristio Senegal da dođe do prednosti. Učinio je to Bulaj Dija u 41. minutu nakon amaterske greške Bualema Huhija.

Jedan centaršut sa leve strane je štoper Katarana amaterski izbacio samo do noge Dije koji ne prašta u takvim situacijama!

Zanimljivo je da Senegalci nikada nisu izgubili meč na Svetskom prvenstvu kad god su prvi postigli gol. Do ovog meča se to desilo četiri puta uz dve pobede i dva remija afričke selekcije.

Fudbaleri Alijua Sisea su nastavili sa napadima na startu drugog dela igre kada je prekid došao glave Kataru. Centrirao je Ismael Jakobs (rođen u Nemačkoj, otac Senegalac) iz kornera, a Famara Dijediju se odlično snašao za duplo vođstvo šampiona Afrike!

Od tog trenutka su Katarani krenuli sa žestokim napadima. U želji da pokažu da i oni pripadaju najvećoj svetskoj fudbalskoj smotri.

Prvo je probao Abdelkarim Hasan, potom je Eduard Mendi nekako krotio udarce Alija i Ismaela Mohameda koji je golman Čelsija jedva, refleksima, zaustavio.

Ali, ništa nije mogao Mendi u 78. minutu. Prosto je neshvatljivo kako su Senegalci ostavili gotovo prazan desni bok na kojem se prošetao Ismael Mohamad. Centrirao je i pronašao Mohameda Muntarija koji je zakucao loptu u mrežu Mendija za prvi gol Katara u istoriji na Svetskim prvenstvima!

I taman kada se očekivalo da će Katarani jurnuti po novi gol i senzacionalno izjednačenje, usledio je hladan tuš. Pukao je levi bok odbrane domaćina po kojem je protutnjao Ilman Ndiaje i lepo pronašao rezervistu Bambu Dijenga na petercu. Igraču Marseja nije bilo teško da smesti loptu u mrežu.

Ujedno je to bio i konačan rezultat i gotovo je sigurno da je Katar postao prva reprezentacija koja je ispala sa Mundijala. Matematički još uvek ne, ali teorijski gotovo – da…

IZVOR: MERIDIANBETSPORT