NOVAK ĐOKOVIĆ UBEDLJIVO SAVLADAO POLA I ZAKAZAO FINALE SA CICIPASOM

Novak Đoković se plasirao u finale Australijan opena, 10. u karijeri.

Srpski teniser je u tri seta (7:5, 6:1, 6:1) savladalo Tomija Pola i rutinski obezbedio borbu za pehar, gde će se u nedelju boriti sa Stefanosom Cicipasom.

Uz malo nervoze i veliki broj neiznuđenih grešaka, Đoković je uspeo da izađe na kraj sa američkim teniserom bez većih problema.

Novak je bio tako blizu osvajanja prvog seta nakon 35 minuta igre, ali se dogodio veliki pad u igri, što je Amerikanac iskoristio da se vrati u set.

Pri rezultatu 5:1, Đoković je krenuo da pravi veliki broj grešaka, Amerikanac je osvojio četiri vezana gema i stigao do 5:5.

Ipak, Novak je tada “namestio glavu” i osvojio prvi set sa 7:5.

Drugi set bila je igra mačke i miša. Novak je ušao u svoj ritam i gazio protivnika u svakom segmentu igre, pa je taj deo meča završen rezultatom 6:1.

Uzeo je Novak brejk i na startu trećeg seta i to u trenucima kada smo videli verovatno i najbolji tenis dvojice rivala.

Đoković se zabavljao u tim trenucima, prolazili su i drop šotovi, jednostavno je uživao na terenu.

Računajući završnicu drugog gema, napravio je seriju od 12 osvojenih gemova tokom koje je rivalu prepustio samo jedan.

Time je stigao i do 4:0 u trećem setu, a to mu je omogućilo da mirno, bez problema, završi meč i obezbedi igranje finala.

Ukoliko Novak u nedelju bude osvojio titulu, vratiće se na prvo mesto ATP liste od naredne nedelje.