NOVI NESHVATLJIV PORAZ KOŠARKAŠA CRVENE ZVEZDE

(10.3.2023) – U 28. kolu Evrolige Panatinaikos je savladao Crvenu zvezdu Meridianbet rezultatom 75:66.

Ekipa Duška Ivanovića je odigrala totalno dva različita poluvremena, a PAO je prekinuo niz od šest poraza.

Sjajno je Zvezda Meridianbet otvorila ovaj meč. Odbrana je odlično funkcionisala, napad još bolje, a prednjačio je Nemanja Nedović, koji je postigao 12 poena. Posle deset minuta bilo je 17:9.

Brzo su crveno-beli steklu dvocifrenu prednost, koju su čuvali bez problema, pošto je PAO bio užasan u napadu, bez trojke i sa mnogo grešaka u dodavanjima, pa je posle 25:20 u drugoj deonici Zvezda vodila sa 42:29.

U drugom poluvremenu kreće neshvatljiv pad u igri Zvezde.

Panata se trgla, najzad je počeo da je služi šut, a crveno-beli su totalno stali pa je na kraju trečeg dela bilo 23:11 za domaće, to jest 55:52 za goste.

Zvezda je dopustila nenormalnu seriju Panatinaikosu od 22:2, što su oni kao kvalitetan tim iskoristili, došli do preokreta i umeli da sačuvaju prednost, koja je na kraju susreta iznosila 75:66.

Izostao je u potpunosti učinak argentinskog tandema, Vildoza je dao sedam poena, dok Kampaco nije uspeo da ubaci loptu kroz obruč, a Nedović nije ulazio u igru skoro celo drugo poluvreme, nije poznato zašto.

U narednom kolu, PAO gostuje Asvelu, dok Crvena zvezda Meridianbet ide na noge Barseloni.

U ostalim mečevima Anadolu Efes – Makabi 64:86, Fenerbahče – Barselona 81:73 i Baskonija – Monako 93:102.