NOVI TRIJUMF DENVERA I 400. DABL-DABL NIKOLE JOKIĆA

(24.12.2023) – Denver je zabeležio novu pobedu u gostima savladavši Šarlot sa 102:95.

Jokić je igrao standardno dobro, a prethodne noći nedostajala mu je samo jedna asistencija za tripl-dabl pošto je za 36 minuta na terenu zabeležio 18 poena, 10 skokova i devet asistencija. Intreresantno da je to bio njegov 46. meč u NBA karijeri gde mu je nedostajao jedan poen, asistencija ili skok za ukupan tripl-dabl.

Nikola je stigao do jubileja pošto mu je ovo bio 400. dabl-dabl u najjačoj ligi sveta.

Šarlot je vodio u prvom poluvremenu, ali su Nagetsi treću deonicu dobili sa 30:9 i tu napravili ključnu razliku.

Majkl Porter Džunior je bio prvi strelac sa 22 poena, dok je Džamal Marej ostvario dabl-dabl sa 20 poena i 12 skokova uz pet asistencija. Kod domaćina se istakao Majls Bridžis sa 22 poena.

Denver sada ima skor 21-10, a Šarlot 7-20.

Košarkaši Memfis Grizlisa su savladali Atlanta Hokse u gostima rezultatom 125:119. Kapiten reprezentacije Srbije Bogdan Bogdanović je zabelešio 16 poena uz četiri skoka i tri asistencije.

Grizlisi su tako došli do treće uzastopne pobede sa skorom 9-19 i nalaze se na 13. poziciji Zapadne konferencije.

Atlanta je izgubila drugu utakmicu u nizu i sa 12-17 se nalazi na 11. mestu Istoka.