NOVIM GOLOM VALENSIJA DONEO EKVADORU REMI SA HOLANDIJOM

Holandija je odigrala svoj drugi meč na Svetskom prvenstvu protiv Ekvadora i za dlaku izbegla poraz rezultatom 1:1!

Fudbaleri Van Gala bili su bolji rival, ali samo tokom uvodnih minuta ovog meča.

Holanđani su do gola došli iz prve prave prilike na meču.

Ponovo je strelac bio Gakpo. Klasen je ostavio loptu svom saigraču, a ovaj snažnim udarcem poslao loptu u mrežu za 1:0 u šestom minutu ovog duela.

Ovaj pogodak pozitivno je uticao na ekipu Ekvadora, koja se od ovog trenutka rastrčala i krenula u napad.

Prvo je Valensija pripretio u 32. minutu udarcem sa velike udaljenosti, ali je Nopert bio na pravom mestu i sačuvao svoju mrežu.

Sporan detalj videli smo u samoj završnici poluvremena kada je Estupinjan postigao gol nakon kornera, ali je isti poništen usled nelogične VAR odluke.

Nakon ovog poništenog gola rezultat posle prvog poluvremena ostao je 1:0 za Holandiju!

Silovito je Ekvador otvorio drugo poluvreme. Nakom samo pet minuta igre stigli su do izjednačenja!

Nakon odbitka na pravom mestu se našao Valensija i pogodio za 1:1!

Ovo je bio samo nagoveštaj onoga što sledi. Južnoamerička selekcija je bila osetno bolji rival, čemu svedoči i pogođena prečka Plate u 58. minutu igre!

Veliki problem za Ekvador može biti povreda Valensije u samoj završnici duela, koji je zbog iste napustio teren.

U nastavku meča videli smo nešto sporiju igru sa obe strane.

Nije bilo više prilika na meču samim tim ni promene rezultata, pa je meč završen rezultatom 1:1.

IZVOR/FOTO: MERIDIANBETSPORT