ODBOJKAŠI RIBNICE PORAŽENI U FINSKOJ

(21.11.2023) – Ribnica iz Kraljeva je poražena u prvoj utakmici šesnaestini finala Kupa izazivača 2024, ali je osvojila dva seta u Finskoj. AKAA Volej je večeras u Aki pobedio Ribnicu sa 3:2, po setovima 22:25, 25:13, 21:25, 25:14 i 15:10, posle 103 minuta igre.

Drugi meč će odigrati u dvorani SC „Ibar“ u Kraljevu u sredu, 29. novembra od 19.00 časova.

Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 pobednik dobija 3 boda. Ukoliko se meč završi rezultatom 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod. Ukoliko obe ekipe imaju isti broj pobeda i bodova, o ukupnom pobedniku odlučuje “zlatni set”, koji se igra odmah po završetku druge utakmice. “Zlatni set” se igra do 15 poena.

Ukoliko eliminiše Fince, Ribnica će u osmini finala (13. i 20. decembar) igrati protiv pobednika dvomeča Melilja (ESP) – Odolena Voda (CZE).