PORTUGALCI MAKSIMALNI U SUBOTICI

(21.11.2023) –

Odbojkaši Spartaka iz Subotice, pobednici BVA Kupa 2023. pretrpeli su maksimalan poraz u prvoj utakmici šesnaestini finala Kupa izazivača 2024. Portugalski Fonte Bastardo Azori su večeras u dvorani „Dudova šuma“ u Subotici pobedili Spartak sa 3:0, po setovima 27:25, 25:21 i 25:23, posle 85 minuta igre.

Revanš meč će se odigrati  u sredu, 29. novembra od 21.30 časova po našem vremenu u Praja da Vitoriji, na ostvru Terseira, drugom po veličini u Azorskom arhipelagu.

Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 pobednik dobija 3 boda. Ukoliko se meč završi rezultatom 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod. Ukoliko obe ekipe imaju isti broj pobeda i bodova, o ukupnom pobedniku odlučuje “zlatni set”, koji se igra odmah po završetku druge utakmice. “Zlatni set” se igra do 15 poena.

Ukoliko eliminišu Portugalce, Subotičani će u osmini finala (13. i 20. decembar) igrati protiv pobednika duela šesnaestine finala Komarno (SVK) – Dutihem (NED).