ODBOJKAŠICE CRVENE ZVEZDE NAKON PET SETOVA SLAVILE U BRNU

(5.12.2023) – Odbojkašice Crvene zvezde plasirale su se u plej – of Kupa CEV 2024, pošto su u osmini finala eliminisali češki Šelmi iz Brna. Crvena zvezda je večeras, u dvorani Vodova u Brnu, u revanš utakmici osmine finala Kupa CEV 2024. Savladala domaći Šelmi sa 3:2, po setovima 25:16, 22:25, 23:25, 25:11 i 15:9, posle 107 minuta igre.

U prvom meču odigranom u Beogradu, Crvena zvezda je savladala Šelmi sa 3:1 (20:25, 26:24, 25:20, 25:21).

Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 pobednik dobija 3 boda. Ukoliko se meč završi rezultatom 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod. Ukoliko obe ekipe imaju isti broj pobeda i bodova, o ukupnom pobedniku odlučuje “zlatni set”, koji se igra odmah po završetku druge utakmice. “Zlatni set” se igra do 15 poena.

Crvena zvezda će u plej – ofu, odnosno kvalifikacijama za četvrtfinale (10. i 17. januar), igrati protiv pobednika dvomeča Porto (POR) – Bezije (FRA).