ODBOJKAŠICE SRBIJE SAVLADALE KINU U JUŽNOJ KOREJI

(28.6.2023) – Ženska seniorska reprezentacija Srbije ostvarila je prvu pobedu na turniru III sedmice V Lige nacija 2023. u Suvonu. Srbija je danas u prvoj utakmici u Koreji savladala Kinu sa 3:1, po setovima 25:13, 17:25, 25:23 i 25:20, posle 91 minuta igre.

Odličnu partiju su pružile izabranice Đovanija Gvidetija i osvojile tri važna boda u duelu sa Kinom. Start odbojkašica Srbije je bio impresivan, pa su Kineskinje u prvom setu osvojile samo 13 poena. Posle izjednačenja na 1:1, Srbija je posle velike borbe uspela da reši naredna dva seta u svoju korist i tako ostane u trci za plasman na Finalni turnir Lige nacija.

Srbija će u drugoj utakmici u Suvonu igrati protiv Nemačke u petak, 30. juna od 8.30 časova po našem vremenu.

Dominikanska Republika će biti treći protivnik Srbiji u Suvonu u subotu, 1. jula od 3.30 časova po našem vremenu.

Seniorke Srbije će četvrti meč odigrati protiv Bugarske u nedelju, 2. jula od 3.30 časova po našem vremenu.

Srbija u takmičenju po grupama neće igrati protiv Italije, Holandije i Koreje.

Finalni turnir V Lige nacija 2023. u konkurenciji odbojkašica će se odigrati od 12. do 16. jula u Arlingtonu (Teksas) u SAD.

Sistemom takmičenja Lige nacija predviđeno je da se za svaku sedmicu takmičenja formiraju po 2 grupe sa po 8 selekcija, kao i da takmičenje u okviru jedne sedmice traje 6 dana, od utorka do nedelje.

Svaka reprezentacija će odigrati po 12 utakmica tokom 3 sedmice, odnosno 4 meča za 6 dana tokom jedne sedmice.

Na Finalnom turniru će igrati 8 reprezentacija, a takmičenje počinje od utakmica četvrtfinala.

IZVOR/FOTO: ODBOJKAŠKI SAVEZ SRBIJE