ODLIČNA PARTIJA BOGDANA BOGDANOVIĆA

(31.3.2024) – Košarkaši Atlanta Hoksa poraženi su od Milvoki Baksa 122:113, a meč je obeležio srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović. Sjajni šuter je postigao 38 poena, uz deset skokova i četiri asistencije. Bio je najefikasniji pojedinac na meču, ali to nije bilo dovoljno za peti uzastopni trijumf.

Viđena je izjednačena prva četvrtina, posle koje je Milvoki imao pet poena prednosti, a osetnu razliku je napravio u drugoj deonici, jer je na poluvremenu imao +14 – 59:45.

Uspeo je da čuva prednost i tokom treće četvrtine, a najavu drame dobili smo u poslednjih 12 minuta. Postepeno se topila prednost Baksa, najviše zahvaljujući Bogdanoviću i Atlanta je u jednom momentu stigla do 94:89. Ipak, to je bio poslednji trzaj domaće ekipe i Milvoki je odbio taj nalet i uspeo da privede utakmicu kraju bez većih problema. U pobedničkoj ekipi se istakao Janis Adetokumbo sa 36 poena, uz 16 skokova i osam asistencija.

U drugoj utakmici Orlando – Memfis 118:88.