OMLADINCI CRVENE ZVEZDE IZGUBILI NAKON PREOKRETA

(25.10.2023) – Omladinski pogon Crvene zvezde igubio je od Lajpciga 2:1 (0:0) u trećem kolu grupne faze omladinske Lige šampiona. Crveno-beli bili su blizu pobede. Delilo ih je manje od 10 minuta, pošto su do 82. minuta imali minimalnu prednost, ali je na kraju nemački klub posle preokreta uspeo da trijumfuje.

Izabranici Nenada Milijaša poveli su u 47. minutu, kada je strelac bio je Veljko Vukojević, a domaćinu je izjednačenje doneo Simon Širak kada je na osam minuta pre kraja susreta nakon šuta sa ivice šesnaesterca pogodio levi ugao golmana Draškića. Tri minuta kasnije veliku šansu ne uspeva da iskoristi Eduardo. Uspeo je da pobegne od svog čuvara i šutira glavom sa dva metra, ali je siguran bio golman crveno – belih. Potpuni preokret na meču desio se na isteku 87. minuta. Jakob Zahse je ostavio povratnu loptu u šesnaestercu Crvene zvezde iskosa sa leve strane, na loptu je natrčao rezervista Lučo Šarić, sve snage šutnuo loptu koja se nesrećno odbila od Lečića i postigao, ispostaviće se kasnije konačan rezultat 2:1.

U poslednjih 10 minuta igre puleni Nenada Milijaša pokušavali su svim silama da dođu do izjednačenja, ali bez velikog uspeha.

Na tabeli grupe G prvi je Mančester Siti sa sedam bodova, koliko ima i Lajpcig, Zvezda je treća sa tri boda, dok je Jang bojs poslednji bez bodova.