OMLADINCI PARTIZANA RUTINSKI SAVLADALI UNIVERZITATEU IZ KRAJOVE

(25.10.2023) – Omladinci Partizana plasirali su se u drugo kolo Lige šampiona za mlade, pošto su u dvomeču bili bolji od Univerzitatee iz Krajove ukupnim rezultatom 5:0 se plasirali u narednu fazu. Posle 1:0 u Rumuniji, crno- beli su briljirali u Humskoj i sa ubedljivih 4:0.

Da je Partizan kvalitetniji od Rumuna bilo je jasno još u prvoj utakmici, ali su se izabranici Nenad Stojakovića dokazali tek u revanšu kod kuće. Dominirali su od prvog do poslednjeg trenutka, već u ranoj fazi su zatresli mrežu gostiju, a potom ga nastavili goleadu u drugom poluvremenu.

Bogdan Mirčetić je u osmom minutu doneo prednost Partizanu na asistenciju Petra Petrovića, čime je najavio golgetersko veče u Humskoj. Do poluvremena nije bilo promene rezultata, a onda su domaći igrači pojačali gas i rešili sve. U 52. minutu je Ognjen Ugrešić povisio vođstvo posle asistencije Janka Jevremovića, da bi deset minuta kasnije Petar Petrović pogodio za 3:0. Konačan rezultat postavio je Dimitrije Janković u 76. minutu.

Stojakovićeva ekipa u drugom kolu Lige šampiona igra protiv Šerifa. Moldavci su u dvomeču savladali kazahstanski Turan.