PARTIZAN POBEDIO DRAVU NA PRIPREMAMA U SLOVENIJI

(11.7.2023) – Fudbaleri Partizana zabeležili su drugu pobedu na pripremama u Sloveniji. Crno-beli su bili bolji od Drave rezultatom 2:0.

Dobru partiju su pružili izabranici Igora Duljaja, bili su konkretniji i potvrdili su ulogu favorita. Bilo je par propusta u defanzivi, na čemu će se sigurno raditi u narednom periodu, a ono što raduje sve navijače su partije novajlija, konkretno veziste Frenka Kanutea i golmana Aleksandra Jovanovića, kao i levog beka Nikole Antića. Ipak, to bi trebalo da potvrde na generalnoj probi protiv Šturma iz Graca.

Ipak, pored svega toga, Partizanu trebaju pojačanja, počev od centralnog defanzivca, pa sve do kreatora igre, krila i centarfora.

Parni valjak je krenuo napadački, opsedao je gol rivala, ali je falio konačan udarac da se zatrese mreža. Najbolju priliku u prvih 15 minuta je propustila Drava. Marković je pogrešio, sevnula je kontra, Mlakar se oslobodio Ilića i šutirao sa pet metara, ali je Jovanović sjajno intervenisao.

Kanute je gazdovao sredinom terena, bio je najkonkretniji igrač crno-belih, a posle pokušaja sa 25 metara je pogodio stativu.

Isti igrač je kreirao i odličnu priliku za Nikolu Terzića, ali je on promašio stopostotnu šansu.

Uzvratila je Drava i ogolila Partizanove probleme u odbrani. Iz tri dodira su stigli do završnice terena, ali je opet Jovanović sačuvao svoj tim.

Menjao je Duljaj na poluvremenu, ali nije bilo toliko tečne igre u redovima Parnog valjka. Ipak, uspeo je da povede preko Andrije Pavlovića. Primio je napadač loptu na oko 16 metara, zalomio je čuvara i slabijom desnom pogodio mrežu Drave.

Isti igrač je povećao rezultat. Ukrao je loptu defanzivcu slovenačkog tima, i potom je lako savladao protivničkog golmana.

Tačku na ovu utakmicu stavio je Siniša Saničanin, koji je bio najviši u skoku posle kornera na prvoj stativi.