PARTIZAN POBEDIO IGOKEU U LAKTAŠIMA

Partizan je slavio u gostima protiv ekipe Igokee rezultatom 96:85 u okviru 12. kola ABA lige.

Košarkaši Željka Obradovića imali su veliku podršku navijača, što je sada već standardna pojava kada crno-beli gostuju u Laktašima.

Odlično su gosti otvorili meč trojkama Trifunovića, Smailagića i Nanelija, da bi se kasnije na ovaj nalet uklučili Egzum i Ledej atraktivnim zakucavanjem.

Na drugoj strani Korford i Đorđević su bili najraspoloženiji za igru čemu svedoči veliki broj poena uz faul iznuđenih od strane ova dva igrača.

Egzum je bio najveća opasnost tokom prvih deset minuta igre, ali i Trifunović koji igra odlično od početka sezone. Odličnu rolu imao je Lesor koji je bio sjajan kako poenterski tako i na skoku.

Uspeo je Partizan da zadrži prednost pred ulazak u drugi kvartal i pored jako čvrste igre Igokee u ovom periodu igre.

Dobro su zaigrali domaći na startu druge deonice najviše zahvaljujući slaboj igri Kevina Pantera, pre svega u odbrani, ali je usledio ekspresni odgovor crno-belih.

Lesor je bio inicijator još jedne serije Partizana, da bi novih plus 11 trojkom doneo Anđušić. Uhvatio je šuterski ritam kasnije i kapiten gostiju. Odlično je ekipa Željka Obradovića igrala odbranu na ovom duelu čemu svedoči veliki broj ukradenih lopti.

Panter ja kasnije ušao u seriju poena, dok je na drugoj strani Kroford pravio velike probelem crno-belima.

Ipak, standardno žilava bila je Igokea koja do kraja poluvremena nije dozvoljavala rivalu da se odlepi na plus 20. Imali smo uzbudljivu završnicu prvog poluvremena, prvo je Naneli efektno zakucao.

Da bi Voler trojkom stavio tačku na ovaj period igre.

Nakon odigrane dve četvrtine Partizan je vodio rezultatom 57:47.

Odlično su crno-beli otvorili treći kvartal na krilima Nanelija i Trifunovića, dok je na drugoj strani Igokea najviše pretila preko Reja i Jošila. Međutim, bolji su bili domaći igrači. Kroford i Đorđević su nastavili u istom ritmu, dok im se u pojedinim momentima pridružio Delalić što je dovelo do velike serije Igokee kojom su stigli na samo minus tri.

Jedan od razloga za ovakav razvoj događa na terenu bilo je jako loše izdanje Dantea Egzuma tokom trećeg kvartala kada je sa nekoliko loših odluka poklonio u više navrata kontru rivalu.

Ipak zahvaljujući Ledeju i Lesoru što se napadača tiče i Papapetruu u odbrani  uspeli su crno-beli da sačuvaju prednost pred ulazak u poslednju deonicu.

Ponovo je nešto bolje ušao u ovaj period igre domaćin zahvaljujući raspoloženim Rejem i Tanaskovićem. Nije dugo trebalo Partizanu da uzvrati serijom poena preko Ledeja i Trifunovića za novih plus deset.

Do kraja meča videli serije poena na obe strane. Fantastično izdanje imali su Kroford i Đorđević kod domaćina i bili najzaslužniji za rezultatski priključak do kraja meča.

Kroford je na tri minuta do kraja pogodio trojku za minus tri, a bitne poene na drugoj strani je nakon ofanzivnog skoka upisao Lesor za prekid serije domaćih.

Veliki broj izgubljenih lopti mogao je puno da košta crno-bele u završnici.

Iskustvo koje poseduje Ledej bilo je od presudnog značaja kao i velika energija , pa je nakon što se bacio za loptu ista došla do Nanelija koji je minut pre kraja pogodio trojku za plus osam čime je pitanje pobednika bilo rešeno. Da bi potom Panter ukrao loptu za lake poene u kontri čime je stavio taču na “i”.

U ekipi Partizana istakli su se Naneli sa 18 poena, koliko je imao i Panter, 14 je dodao Lesor uz pet skokova, Trifunović je brojao do 12, dok je Ledej postigao dva poena manje uz šest skokova.

Kod domaćina zapažene role imali su Kroford sa 26 poena i Đorđević sa 22 poena i sedam skokova.