PARTIZAN POBEDIO PANATINAIKOS I IGRA SA REALOM U PLEJ-OFU

(14.4.2023) – Košarkaši Partizana savladali su u utakmici poslednjeg kola Evrolige PAO sa 83:81 (18:26, 21:19, 19:21, 25:15) i zauzeli su šesto mesto u ligaškom delu sezone.

Pošto je Barselona pobedila Valensiju 85:71, a Žalgiris u gostima Bajern 83:80 poznati su svi učesnici ovogodišnjeg plej-ofa, koji počinje 25. aprila. Tada se igraju prve utakmice, druge 27. aprila, treće 2. maja i eventualno četvrte 9. i pete 13. maja. Igra se na tri pobede.

Sastaju se: Olimpijakos (1) – Fenerbahče (8), Barselona (2) – Žalgiris (7), Real (3) – Partizan (6) i Monako (4) – Makabi (5).

Navijači su opet oborili rekord u Areni, jer sa večerašnjih 20.017 Partizan je kod kuće gledalo ukupno 302.302 navijača, što je apsolutni rekord Evrolige.

Partizan je opušteno ušao u utakmicu pa su gosti iz Atine uspeli da povedu sa 26:18 posle prve četvrtine i čak vode sa 38:20.

Ipak, tada trojkama reaguje Kevin Panter,sledilo je nekoliko oduzetih lopti bez dozvoljenog šuta rivalu, pa su Aleksa Avramović i Panter lakim poenima u kontri kompletirali seriju 10:0 i na poluvreme odveli Partizan sa šest poena zaostatka – 45:39.

PAO je danas kažnjen sa oduzimanjem dve pobede zbog kršenja finansijskog fer-pleja tako da će biti poslednji na tabeli, ali to je dobra ekipa koja se nikad ne predaje. Čak ni potez kola Dantea Egzuma i zakucavanje preko glave Arturasa Gudaitisa nije pokolebalo Panatu, koju je u tim momentima nosio Dvejn Bejkon. Ubacio je tri trojke iz isto toliko pokušaja u trećem kvartalu, a novim ofanzivnim skokom i poenima Kaleincakisa PAO je u poslednjih 10 minuta ušao sa osam poena viška – 66:58.

Partizan se potpuno vratio u igru u poslednjem kvartalu, usledila je mnogo bolja igra u odbrani i pod koševima, a na krilima navijača u Areni pogodio je trojku Dante Egzum kojom je kompletirao seriju 12:0 za 72:71 i prvo vođstvo Partizana još od starta utakmice.

U narednih nekoliko minuta gledali smo rezultatsku klackalicu, da bi odgovornost ponovo preuzeo Kevin Panter. Pogodio je dve teške poludistance na nešto više od dva minuta pre kraja i odlepio srpski tim na +3 – 80:77.

PAO je uspeo da povede sa 81:80 da bi Naneli trojkom, kasnije se ispostavilo, rešio utakmicu sa 83:81, jer su Grci promašili poslednji napad.

Sjajna sezona Partizana u Evroligi, šestim mestom obezbeđen je plasman na F8 i sada je sve otvoreno u duelima sa Realom. Igra se na tri pobede, Španci su domaćini u prve dve utakmice i eventualno u petoj, ako serija bude bila izjednačena.