PARTIZAN POBEDIO U KRUŠEVCU ZA VRH TABELE SUPERLIGE

(1.10.2023) – Partizan je savladao Napredak 2:0 u meču 10. kola Superlige i preuzeo prvo mesto na tabeli.

Sedma vezana pobeda izabranika Igora Duljaja potvrdila je uspon u formi tima iz Humske.

U 8. minutu Milan Bojović šutirao je snažno pored stative, a veliki promašji Kalulua i Kvinsija Meniga, te sjajne odbrane Vladimira Savića držale su Napredak u egalu sve do poslednjeg napada u prvom poluvremenu. Nakon lepe akcije po desnoj strani lopta je stigla do Kristijana Belića koji je centaršutom pronašao Kalulua na drugoj stativi, a napadač crno-belih postigao je gol iz četvrte velike prilike.

Saldanja je u 49. minutu pogodio stativu, a u 67. minutu nakon centaršuta Ljubomirca ka Bojoviću Jovanović je zaustavio šut napadača domaćeg sastava.

Osam minut kasnije defanzivac Kruševljana, Jovanović, pogrešno je procenio let lopte koja je išla u aut, zakačio je i prevario svog golmana za konačnih 2:0.

Javor je u Surdulici golom Ibrahima Tanka pobedio Radnik sa 1:0.

Radnički 1923 pobedio je u Pančevu Železničar 2:0 golovima Činedua u 7. i Bevisa u 82. minutu meča.

Partizan je prvi na tabeli sa 22 boda, TSC ima 20, Crvena zvezda 18, Čukarički i Mladost po 15, Vojvodina 14…