PARTIZAN POBEDIO U SUBOTICI, A TSC SE OPET OSAMIO NA TREĆEM MESTU

Odigrani su mečevi 22. kola Superlige Srbije u fudbalu.

MLADOST (L) – VOJVODINA 1:1 – Domaći se grčevito bore za svaki bod u borbi za opstanak što su pokazali igrajući nerešeno sa Vojvodinom 1:1. Lale su povele golom Traorea u 34. minutu, ali je izjednačio Mirić u 78. minutu.

KOLUBARA – VOŽDOVAC 1:0 – Strpljivom igrom Lazarevčani su ozbiljno poljuljane Voždovčane, posle debakla protiv Zvezde i neiskorišćenog penala Pantovića u 39. minutu, savladali u završnici utakmice golom Vasiljevića u 79. minutu meča.

CRVENA ZVEZDA – ČUKARIČKI 3:0 – Već standardno lako Zvezda pobeđuje Čukarički kod kuće, ovaj put bilo je 3:0 golovima Kataija u 14. i Bukarija u 17. i 64. minutu meča. Sredinom drugog poluvremena navijači Zvezde zapalili su zastave navijačke grupe Fedain koji bodre Romu, a koji su bliski sa Bed blu bojsima. Te zastave oteli su u Rimu posle susreta Roma – Empoli u spektakularnoj akciji koja je odjeknula u evropskim navijačkim krugovima.

NAPREDAK – NOVI PAZAR 0:1 – Gosti već odavno nisu iznenađenje već ozbiljna ekipa koja će igrati plej-of i  konkuriše za učešće u evrokupovima. Jedini gol dao je Nikčević u 80. minutu meča.

RADNIČKI (N) – RADNIK 0:0 – U derbiju juga nije bilo golova. Mićin je promašio dva zicera za domaće, bod nije za bacanje, ali ne odgovara nijednoj ekipi.

RADNIČKI 1923 – JAVOR  0:0 – Nije bilo golova u Kragujevcu, sudija je pokazao četiri žuta kartona i crveni domaćem igraču Ivanoviću.

MLADOST GAT – TSC  1:2 – Denić je u 11. minutu doveo Novosađane u vođstvo, ali su gosti preko Đakovca u 16. i Ratkova u 31. minutu preokrenuli rezultat. Isključenje Hakmana u 47. minutu sprečilo je Mladost da izbegne poraz.

SPARTAK – PARTIZAN  1:2 – U utakmici bez puno šansi Partizan je poveo u 42. minutu preko Rikarda, izjednačio je Stanić u 54, ali je najbolji strelac prvenstva Rikardo svojim 13. golom doneo pobedu svom timu za mir u kući pred revanš sa Moldavcima.

Tabela – Crvena zvezda 60, Partizan 49, TSC 45, Čukarički 41, Vojvodina i Novi Pazar 38, Voždovac 34, Radnički 1923 i Kolubara 26, Javor 23, Radnički (N) 22, Napredak i Mladost 19, Spartak 18, Mladost GAT 16 i Radnik 12 bodova.