PARTIZAN POBEDOM NAD BASKONIJOM ZADRŽAO NADE ZA PLEJ- IN

(19.3.2024) – Košarkaši Partizana su savladali Baskoniju pred domaćom publikom rezultatom 87:83, u okviru 30. kola Evrolige.

Partizan je dobro otvorio meč, Kaboklo je doneo prve poene, a potom je usledila mini- serija Kaminskog, u nastavku se priključio i Panter (16:12). Do kraja prve četvrtine, Kaboklo je ušao u seriju napravio 7:0 za Partizan. Crno-beli nisu imali izgubljenu loptu, dok je Baskonija nanizala četiri. Izabranici Željka Obradovića su to iskoristili za plus sedam posle prvih 10 minuta (23:16).

U nastavku je Baskonija uhvatila ritam i uspela da konsoliduje igru, ali ponovo se pojavio Kaboklo, a potom Avramović i Anđušić i Partizan je došao do plus 11 na četiri minuta do kraja prvog poluvremena (38:27). Ipak, Baskonija je uspela da se vrati u meč i do poluvremena sa 6:0 serijom priđe u egal (44:42).

Partizan je odlično ušao u treću četvrtinu. Napravili su seriju 10:2, okončanu trojkom Ponitke i vratili dvocifrenu prednost (54:44). Uspešno su uspeli da je održe najviše zahvaljujući Kaminskom, koji je bio odlično raspoložen u napadu. Sa druge strane, Hauard je pokušavao da vrati Baskoniju u život (69:60). Partizan je dobro odigrao i poslednju deonicu, sve do završnice koja je bila “turbulentna”. Održavali su crno- beli prednost sve do dva minuta do kraja (85:77). Sve je delovalo kao da će crno- beli lako upisati pobedu. Ponovo se pojavio Hauard, koji je napravio 6:0 seriju, vratio Baskoniju na posed zaostatka (85:83), ali u tom trenutku Pi Džej Doužer je pogodio veoma bitan šut i presudio u korst Partizana (87:83).