PARTIZAN POSLE MAJSTORICE ZAKAZAO FINALE SA ZVEZDOM

(30.5.2024) – Košarkaši Partizana savladali su Megu 96:68 u trećoj utakmici polufinalne serije plej -ofa i plasirali se u finale domaćeg prvenstva gde ih čeka Crvena zvezda Meridianbet.

Meč je faktički bio rešen nakon deset minuta vanzemaljske košarke Obradovićevog tima, pa čak i manje. Partizan je prvu četvrtinu dobio rezultatom 39:9. Bila je to možda i najbolja četvrtina crno- belih posle dugo vremena, jedna od najboljih ove sezone. Očigledna je bila ogromna želja igrača Željka Obradovića da se iskupe za blamažu u prethodnoj utakmici.

U ovoj utakmici za sve se pitao samo Partizan

Panter je otvorio utakmicu sa dve vezane trojke (6:0), brzo je stigao do deset poena, Partizan je počeo sa 10:0. Košarkaši Mege nisu uspeli da pronađu ideju kako doćo do prvog koša, a Đurišić, Plavšić, Jelavić i družina gotovo da nisu “videli koš” od ruku i tela igrača u crnim dresovima.

Na drugoj strani terena crno- beli su pogađali kako su hteli. Sa poludistance, trojkama, zakucavanjima, iz tranzicije, u kontrama. Prednost je rasla iz minuta u minut, do maksimalnih i pomalo neočekivano ubedljivih za prvu četvrtinu – plus 30 poena.

Druga četvrtina bila je jedina mrlja na današnje izdanje Partizana – taj deo meča prespavali su crno- beli što je donelo nervozu i burne reakcije trenera Obradovića. Mega je taj deo meča dobila rezultatom 22:8.

Rezultaski, Mega se koliko toliko vratila u meč, to se zaista može konstatovati kada tim sa -30 dođe na minus 16 međutim čudo se nije desilo u “Pioniru”, niti je bilo na vidiku. Igrači Partizana su se potrudili da ne zabrljaju i ovog puta. Anđušić je napadački povukao u drugom poluvremenu, sve vreme sjajno su ga pratili Ledej, Avramović, sporadično Trifunović i razlika je ekspresno otišla preko 20 poena.

Od sredine treće deonice i momenta kada je Mega ostala bez povređenog Uroša Plavšića, utakmica je više ličila na jači trening, bez bilo kakve takmičarske tenzije, mada i pored toga je bilo ritma i atraktivnih poteza. Obradović je obradovao navijače, najviše Aleksu Dimitrijevića, momka kome je najtrofejniji evropski trener dao šansu da debituje za seniore Partizana na dan kada je postao punoletan.

Dimitrijević mu se brzo zahvalio sa 8 poena i skokom za vreme koje je proveo u igri, na oduševljenje navijača.

Za Partizan je u poslednjojdeonici zaigrao još jedan momak koji obećava, Savo Drezgić, ali je obojicu, pa i one iskusnije aktere meča, zasenio Filip Jović (19), definitivno naredna velika stvar Mege.