ROMANIĆ SA DVA GOLA ODRŽAVA NADU PANČEVCIMA ZA OPSTANAK

(30.5.2024) – U prvom meču baraža za popunu Super lige u Loznici na novootvorenom stadionu „Lagator“ gostujući Železničar je pobedio prvoligaša Inđiju 2:1.

Junak Pančevaca napadač Lazar Romanić, strelac dva gola. Ništa manje bitnu ulogu odigrao je dvostruki asistent Hajdin.

Krenulo je dobrim šutom Hajdina iz daljine u četvrtom minutu.

U devetom minutu Hajdnin je u petercu nadskočio golmana Inđije i asistirao Romaniću, koji je sa šest metara trznuo glavom za 1:0. Umalo da domaći izjednače u 16. minutu, atraktivan pokušaj Radosavljevića sa nekoliko metara, ali je golman Mijatović loptu koja je išla pod prečku skrenuo u korner.

U 21. minutu novi gol Železničara za 2:0. Protagonisti isti, centrirao je Hajdin, sa osam metara glavom usledio je mat Romanića. Već u narednoj akciji šansa za 3:0. Prvo je golman Inđije odbranio zicer Balažu, a onda, sa maltene gol linije, Kahvić nije uspeo da loptu prosledi u mrežu, već kraj sttive. Imala je i Inđija šansu, pogodili su domaći u 31. minutu stativu.

Gol je stigao u 75. minutu. Milošev je prvo sa desetak metara pogodio prečku, lopta se odbila, a onda je na nju natrčao Milan Janjić i iz odbitka je zakucao u mrežu za konačnih 1:2. Mogli su domaći u nadoknadi da izbegnu poraz, ali je golman Pančevaca Mijatović u 95. minutu odbranio zicer Nemanji Vidiću.