PARTIZAN RAZOČARAO U FINALU ABA SUPERKUPA

(21.9.2023) – Studenski centar novi je osvajač ABA superkupa pošto su nakon 40 minuta borbe na parketu savladali Partizan 83:81.

Heroj Crnogorskog tima bio je Borna Kapusta kada je u samom finišu meča pogodio šut za tri poena, čime je stavio tačku na meč. Frenk Kaminski nije uspeo da iskoristi napad Partizana, da bi na drugoj strani Kapusta uspeo da donese prvi trofej ekipi Studenskog centra u ovoj sezoni.

Tokom celog meča Studenti su pružali otpor partizanu i bili u egalu, čak su u nekim momentima imali dvocifrenu prednost.

Prva četvrtina je nakon egala završena 25:22, da bi u drugoj deonici meča crnogorski tim stigao do dvocifrene prednosti sredinom četvrtine (40:29). Partizan je serijom 9:0 prišao na minus dva, a na poluvreme se otišlo rezultatom 42:40.

U trećoj deonici Partizan je zaigrao bolje i posle 25 minuta stigli do preokreta i prednosti (50:45), da bi od tog momenta usledila egal utakmica na jedan posed.

Poslednja četvrtina počela je vođstvom Partizana 66:63, a na 2:33 minuta do kraja meča crno- beli su imali plus osam. Usledila je serija Studentskog centra 10:0, koja je krunisana pobedom u samoj završnici meča.

Najraspoloženiji u poraženoj ekipi bio je Kevin Panter sa 23 poena, Zek Ledej sa 13 i Džejms Naneli sa 11 poena.

U ekipi Studentskog centra najefikasniji je bio Obri Doukins koji je ubacio 18 poena, Kenan Kamenjaaš sa 14 i Luka Bogovac sa 11 poena.

U utakmici za treće mesto ekipa Budućnosti savladala je Igokeu 79:68.