PARTIZAN SAVLADAO STUDENTSKI CENTAR U PODGORICI I SERIJU VRATIO U BEOGRAD

(18.5.2023) – Košarkaši Partizana savladali su Studentski centar rezultatom 81:79, i tako su došli do izjednačenja u seriji.

Polufinalistu ćemo dobiti u Beogradu, a termin “majstorice” je u ponedeljak od 20 časova.

Tokom većeg dela susreta su crno-beli jurili prednost, nije ih služio šut uopšte, što je uostalom njihovo najjače oružje i sve je išlo ka katastrofi.

Ipak, izvukao je Obradović poslednji “štih” iz rukava, Džejmsa Nanelija, koji je po ko zna koji put svojim poenima doneo pobedu Partizanu. Pogodio je dve važne trojke u poslednja dva minuta, a poslednjom je i rešio pitanje pobednika.

Nije bio energetski Partizan na nivou i to se osetilo u uvodnim trenucima. Stekao je Studentski centar prednost, a Egzum je u tim momentima jedini bio raspoložen i držao je svoj tim u životu.

U drugom poluvremenu mu se i pridružio Anđušić, pa su gosti stigli do izjednačenja, te su tako otišli na pauzu – 40:40

Obradović nije mogao svojim očima da veruje kako njegovi izabranici igraju odbranu, pa se “Morača” orila njegovim glasom posle jednog tajm-auta.

Novi problem je nastao na startu drugog poluvremena, pošto su ga “Studenti” otvorili serijom 7:0. Odmah je reagovao trener gostiju i uspeli su nekako crno-beli da dođu do izjednačenja, ali nikako do preokreta, jer kada god bi se približili, brzo bi domaćin uzvratio.

U poslednjih 10 minuta se ušlo rezultatom 63:60 za tim iz Podgorice i bilo je jasno da nas čeka drama. Ništa nije Partizan mogao da pogodi, stegla se ruka, verovatno su se i uplašili potencijalne eliminacije, međutim, tada kada je bilo najpotrebnije ukazao se Naneli.

Prvo je doneo prednost svom timu, a u poslednjem minutu, tačnije na pet sekundi do kraja je i rešio pitanje pobednika pogotkom za tri poena preko Ivišića.

Tu, ipak, nije bio kraj drame. Ivišić je u narednom napadu pogodio za dva, a Partizan je izgubio loptu posle tajm-auta. Imao je domaćin napad za produžetak ili pobedu, međutim, nisu uspeli košarkaši iz Podgorice da ga lepo organizuju, Egzum je ukrao loptu i tu je bio kraj.