PARTIZAN SMANJIO VOĐSTVO ZVEZDE U FINALU PLEJ-OFA

(20.4.2024) – Odbojkaši Partizana zabeležili su trijumf u trećoj utakmici finalne serije plej-ofa Banka Poštanska štedionica Superlige. Crno-beli su večeras, kao gosti, pobedili Crvenu zvezdu sa 3:2, po setovima 27:29, 25:20, 21:25, 25:20 i 15:12.

Želja Crvene zvezde da se popne na pobedničko postolje bila je primetna od prvog poena. Ipak, znali su puleni Ivice Jevtića da se sa druge strane nalazi ranjeni Partizan, koji će posle dva poraza dati poslednje atome snage kako bi produžio ovu finalnu seriju. A tako je na kraju i bilo.

Zvezda je bolje otvorila susret i održavala je lepu rezultatsku zalihu, za koju su najzaslužniji bili Žugić, Nikolić i Omar, sve do sredine seta (15:11). Pri rezultatu 19:18 u korist crveno-belih, na servis liniju stao je Tadić, koji je sa tri vezana asa omogućio svojoj ekipi da stigne do preokreta (21:19). Uskoro je šampion Srbije stigao i do set lopti (24:22), ali je Zvezda na vreme zaustavila nalet rivala i as-servisom džokera Kljajića, produžila je ovaj period (24:24). Ušlo se u duboku rezultatsku razliku, u kojoj smo gledali igru nerava na obe strane mreže, a na kraju je za nijansu istrajnija bila domaća ekipa, pošto je sa 29:27 povela sa 1:0.

Mogli su domaći odbojkaši samo da se zadovolje u drugom setu uvodnim vođstvom od 10:8, pošto je od tog trenutka ”Parni valjak” počeo da melje. Tako je Partizan u završnicu ušao sa 17:13, da bi za tili čas odličnom igrom u odbrani došao do set lopti (24:18). Ispostavilo se kroz nekoliko momenata da je crno-belima treća šansa za izjednačenje bila sreća i Partizan se sa 25:20 vratio u utakmicu.

Ništa manje zanimljivo nije bilo u trećoj deonici. Zvezda je odmah nagovestila da što pre želi da vrati prednost na svoju stranu (6:3), ali je nakon niza grešaka napravila seriju od 5:1, te stekla vođstvo koje nije ispuštala sve do samog kraja seta. Iako je Partizan sve vreme bio konkurentan i disao za vratom protivniku, vešto su crveno-beli čuvali svoju zalihu i u finišu su stigli na set do šampionske titule – 25:21.

Sve do rezultata 7:7 u četvrtom setu gledali smo istinsku borbu poena za poen, da bi u tim momentima Partizan napravio prevagu i stekao nekoliko poena prednosti koje je držao do kraja i sa 25:20 odveo utakmicu u taj-brejk.

Sve što je i jedna i druga ekipa uradila od početka oktobra pa sve do danas, stalo je u jedan set. Ipak, znalo da je Partizanu daleko bitnije da izbori pobedu kroz odlučujući set, pa je u tom maniru i otvorio isti. Vođstvo od 3:1, kojem su kumovali blok Petrovića, kao i poeni Mrdaka i Tadića, uspela je Zvezda da anulira pošto je odgovorila na identičan način zaslugama veoma raspoloženog Nikolića. Nije se tu zaustavio sjajni mladi korektor, jer je kroz nekoliko poena doneo svojoj ekipi i vođstvo od 8:6. Ni tada nije Partizan klonuo. Digao se tim Bojana Janića u završnici i stigao do preokreta sa 15:12, to jest 3:2, te produžio finalnu seriju.