PARTIZAN STIGAO, PA ISPUSTIO POBEDU U POSLEDNJIM MINUTIMA

(2.2.2024) – Košarkaši Partizana doživeli su novi poraz u Evroligi, ovog puta od Virtusa u Bolonji rezultatom 88:84.

Utakmica u Bolonji je počeal tvrdo na obe strane i sa čvrstim odbranama. Dve dvojke Džejlena Smita, pa dve trojke Alekse Avramovića i Partizan je imao ranih 5:10. Međutim, brzo su domaći reagovali i na krilima Ifea Lundberga došli do egala, a zatim i preokreta za 17:16. Prvi kvartal završen je u potpunom egalu, ali drugi Virtus otvara nešto bolje i uspeva da se odlepi na dva poseda razlike.

Potom su odbrane dominirale i nije bilo poena gotovo uopšte, ali je Virtus održavao razliku. Sve dok Naneli nije poentirao, a zatim Panter probio do koša za 28:27. Nakon tajm- auta Luke Bankija, Virtus dobro reaguje i trojkom Šengelije ponovo ide na plus pet (32:27). Partizan je uspevao da održi korak, ali ofanzivno to nije ispratio i propustio je četiri uzastopna napada. Danijel Heket je to iskoristio da odvede Virtus na ppoluvreme sa plus četiri (35:31).

Taj loš period Partizana iz druge, domaći su iskoristilii u trećoj četvrtini. Konkretno, trojkom Kordinijea na isteku početog napada. Odgovorio je Aleksa Avramović sa šest vezanih poena i prilaskom na samo koš zaostatka 40:39.

Međutim, tada kreće totalni raspad u igri Partizana u ovom periodu meča koji je pokrenuo Marko Belineli. Pogodio je ludu trojku uz faul, a onda i još jednu za ekspresnih plus osam (47:39). Na tim krilima, Virtus je ubrzo otišao na 10, a onda i 12 poena prednosti (56:44).

Crno- beli su delovali pogubljeno, ali su uspeli da odreaguju. Prvo preko Kevina Pantera, a onda i Alekse Avramovića koji je približio Partizan pred ulazak u odlučujućih 10 minuta. Tamo su Doužer i Panter nastavili seriju Partizana i doneli izjednačenje, pre nego što je Naneli trojkom doneo preokret i 64:67. Od tog momenta, sve je prešlo u ruke igrača Partizana i iz minuta u minut su delovali sve sigurnije, pa su i uvećali svoje vođstvo.

Kordinije je u dva navrata poentirao i doneo 75:77, a Beograđani ne uspevaju posle tajm- auta da izvedu loptu, a Virtus na dva minuta pre kraja poravnava na 77:77. U poslednji minut Partizan je ušao sa plus dva poenima Smailagića sa linije penala, ali Lundberg onda ubacuje trojku preko centra Partizana i donosi preokret 82:81.

Partizan u tim trenucima gubi meč sopstvenim greškama. Najpre nije pravio faul dobrih 10 sekundi nakon neiskorišćenog šuta Pantera, a zatim je Abas ubacio dva penala. Posle tajm- auta još jednom nije uspeo da izvede loptu i Abas zakucava u kontri za 86:81. Tada se utakmica završila.