PARTIZAN UPISAO PRVU POBEDU U EVROLIGI

(12.10.2023) – Partizan je savladao Asvel 62:88 u 2. kolu Evrolige i tako upisao prvu pobedu u elitnom takmičenju u novoj sezoni.

Ekipe su se na početku utakmice smenjivale u vođstvu, ali je Partizan u finišu tog dela igre uspeo da se odlepi na plus sedam (17:10) posle četiri vezana poena Kaminskog i koša Doužera.

Crno-beli su na kraju prve četvrtine otišli sa četiri poena više u odnosu na rivala(17:13), da bi poenima Pantera, Anđušića i trojkom Trifunovića stigli i do prve dvocifrene prednosti (29:16) na tri minuta do kraja prvog poluvremena.

Izabranici Željka Obradovića su sačuvali dvocifrenu prednost do kraja prvog poluvremena i na poluvreme otišli s vođstvom 43:29 posle poena Avramovića iz tajm-auta.

Uz tri poena Pantera i tri Smailagića, Partizan je na početku treće deonice stigao do plus 20 (49:29) i najavio prvu pobedu u novoj sezoni. Imali su crno-beli potom plus 30 na 13 minuta do kraja, nakon čega su mirno priveli meč kraju.

U prvoj pobedi crno-belih u novoj sezoni Evrolige svi igrači su se upisali u strelce, a najefikasniji su bili Džejms Naneli sa 17, Zek Ledej sa 13 i Alen Smailagić sa 12 poena. Kevin Panter je postigao 11, dok su Danilo Anđušić i Frenk Kaminski dodali po osam poena.

U redovima Asvela, koji je upisao i drugi poraz, najbolji je bio Frenk Džekson sa 16 poena, dok jeTimote Luvavu – Kabaro dodao deset.

Na konferenciji za medije održanoj posle meča, trener Partizana, Željko Obradović, je izjavio:

“Prošle nedelje smo započeli takmičenje u Evroligi na veoma loš način, nakon čega smo pričali smo sa igračima i pokušali da na različite načine shvatimo kako je neophodno da igramo, ukoliko želimo da igramo dobre utakmice. Večeras smo startovali dobro, sa mnogo trčanja i dobro u odbrani. Generalno, igrali smo pametno u napadu i koristili smo kvalitet našeg tima. Mislim da je Asvel bolja ekipa od onoga što je prikazao. Čestitke igračima, bila je veoma dobra atmosfera i želim da zahvalim svim ljudima koji su došli večeras da bodre Partizan. Za nas je to veoma važno”, poručio je Obradović.

Košarkaši Partizana će u narednom kolu, u utorak, odigrati prvi meč pred svojim navijačima pošto će ugostiti Barselonu, dok će Asvel gostovati Efesu.