PARTIZAN ZABELEŽIO I TREĆU POBEDU U PLEJ-OFU

(15.5.2023) – Fudbaleri Partizana pobedili su sa 2:1 Radnički 1923 u okviru 35. kola Superlige Srbije.

U 41. minutu domaći stižu do vođstva preko Kvinsija Meniga koji je na ivici šesnaesterca dobio loptu, uputio sjajan udarac pod prečku i savladao mladog Lekovića.

Gosti su samo tri minuta kasnije došli do izjednačenja pošto je Luka Milunović odlično reagovao glavom na centaršut Stefana Čolovića.

Pobedu Partizanu doneo je u 56. minutu Rikardo Gomeš, koji je sada sa 18 golova prvi na listi strelaca ispred Kataija (17).

Partizan i dalje ima četiri boda manje od TSC-a i Čukaričkog, dva kola pre kraja šampionata i obezbedio je učešće u kvalifikacijama za Ligu konferencije.

Kolubara je osvojila bod kod kuće protiv Napretka igrajući 2:2.

Gosti su vodili preko Čečarića u 18. i Matića u 80. minutu, ali su poravnavali Đuranović u 60. i Đokić u 90. minutu meča. Da su izgubili i petu utakmicu u plej-autu Kolubaru ne bi oprali ni Sava ni Dunav, tako da sada obe ekipe imaju po 38 bodova na devetom i desetom mestu Superlige Srbije.