ĐERE I ĐOKOVIĆ NASTAVLJAJU POHOD NA RIM

(15.5.2023) – Novak Đoković se plasirao u osminu finala Mastersa u Rimu savladavši Grigora Dimitrova sa 2:1/6:3, 4:6, 6:1, za 140 minuta igre.

Posle dobijenog prvog seta, Novak je u drugom na 4:3 izgubio svoj servis sa nulom pa je Bugarin uskoro i izjednačio. Ipak, šampion je u trećem setu napravio tri brejka za konačan trijumf – 6:1, te 2:1 po setovima.

Ovo je bila 11. pobeda u 12 međusobnih susreta protiv Bugarina, kojem je ostala jedna pobeda iz Madrida 2013. godine.

Novak pohod na sedmu titulu u Rimu nastavlja u osmini finala protiv Norija koji je pobedio Fučoviča sa 6:2, 7:6.

Laslo Đere takođe se plasirao u četvrto kolo pošto čileanski teniser Kristijan Garin nije mogao da nastavi meč – 6:3, 2:1.

Đere je bio ubedljiv u prvom setu, uzeo je brejk rivalu u petom, a zatim i u devetom gemu susreta za 6:3.

Drugi set je počeo identično kao i prvi, oba tenisera bila su sigurna u svoj servis, da bi Garin pri vođstvu Đerea od predao meč zbog povrede.

Naredni protivnik Đerea biće Kasper Rud koji je pobedio Aleksandra Bublika sa 2:1/6:1, 4:6, 7:6.

Ostali rezultati: Barer – Serundolo 1:2, Bautista – Čekinato 0:2, Popirin – Safiulin 2:0, Fonjini – Rune 0:2, Rusuvuori – Medvedev 0:2, Hanfman – Fric 2:0, Cicipas – Borges 2:0, Museti – Arnaldi 2:0, Lehečka – Marožan 1:2, Altmajer – Tiafo 1:2, Gofan – Zverev1:2 i Ševčenko – Siner 1:2.