POBEDOM NAD FILADELFIJOM, BOSTON SE PLASIRAO U FINALE ISTOČNE KONFERENCIJE

(15.5.2023) – Košarkaši Bostona plasirali su se u finale Istočne konferencije pobedom u majstorici nad Filadelfijom Seventisiksersima 112:88.

Novim porazom nastavljana je i svojevrsna “kletva” trenera Doka Riversa koji je po 10. put u karijeri poražen u odlučujućim plej-of mečevima.

Do pobede je domaći tim predvodio fenomenalni Džejson Tejtum koji je oborio rekord NBA lige kada je broj poena u sedmim utakmicama u pitanju.

Za nepunih 42 minuta na parketu je postigao 51 poen (17/28 iz igre, 6/10 za tri) i tako oborio rekord Stefa Karija koji je postigao 50 protiv Sakramenta.

Pratio ga je Džejlen Braun sa 25 poena i šest skokova.

Na drugoj strani Heris je bio najefikasniji sa 19 poena, Maksi je zabeležio 17 poena, a Embid 15 poena (uz šut iz igre 5/18) i osam skokova.

Nakon rezultatski izjednačenog prvog poluvremena uledila je prava eksplozija Seltiksa u nastavku.

Pre svega odbrana Bostona bila je nerešiva enigma za Sikserse, a aktuelni MVP bio je skoro bespomoćan.

Treća deonica i defnitivno je odlučila pobednika jer je Boston postigao 33 poena naspram Filinih 10.

Razlika je nastavila da raste i u četvrtoj, a na kraju je samo bilo pitanje koji će biti konačan rezulat.

Veliki uspeh za Boston, uz jedan istorijski kuriozitet koji konstatujemo: Finala Istoka i Zapada “preslikana” su baš kao u “mehuru” u Orlandu 2020. godine. (Boston-Majami; Denver – Lejkersi)