POBEDA CRVENE ZVEZDE PROTIV TRABZONA

Fudbaleri Crvene zvezde su na stadionu “Rajko Mitić” odigrali utakmicu 5. kola grupe H Lige Evrope protiv Trabzonspora. Crveno-beli su pobedili u ovom susretu rezultatom 2:1 i tako ostali u konkurenciji za nastavak takmičenja u Evropi. U prvoj utakmici u Trabzonu 15. septembra, turski predstavnik je slavio rezultatom 2:1

Početni sastavi timova

Crvena zvezda: Borjan, Rodić, Milunović, Dragović, Eraković, Kanga, Srnić, Bukari, Katai, Mitrović i Pešić.

Trabzonspor: Čakir, Elmali, Viktor Hugo, Bartra, Larsen, Hamšik, Gbamin, Trezege, Bakasetas, Bardi i Bozok.

Glavni sudija meča bio je Žoao Pinjeiro, dok su mu pomagali Bruno Žesus i Lusijano Maja. Četvrti sudija bio je Bruno Žoze Kosta.

Nije bilo ozbiljnijih prilika do 20. minuta kada je Marek Hamšik sa dvadesetak metara šutirao ka golu Zvezde.

U 24. minutu na pas Strahinje Erakovića, Katai je šutirao ka golu Trabzona ali je Čakir bio siguran.

U 34. minutu Bardi je sa velike udaljenosti pogodio stativu gola Milana Borjana

U 37. minutu Katai je na asistenciju Bukarija sa 16 metara postigao gol za 1:0.

Samo dva minuta kasnije Bakasetas je iz slobodnog udarca izjednačio na 1:1

Prvo poluvreme završeno je rezultatom 1:1

U 56. minutu Marek Hamšik je pogodio prečku.

Aleksandar Pešić je u 64. minutu na asistenciju Bukarija doneo Zvezdi prednost od 2:1

U drugoj utakmici grupe H Ferencvaroš i Monako remizirali su rezultatom 1:1